AUDIO SREČANJE NA VRANSKEM PART 6 !

gerchy
Nov uporabnik

Re: AUDIO SREČANJE NA VRANSKEM PART 6 !

Postby gerchy » 21 Dec 2011, 14:41

Poskusil sem le par pesmi, tako da lahko le na hitro ocenim.
Plusi: vsega dovolj - v smiselnem razmerju, všečen in temeljit bas, nenaporen zvok. Minusov v tistem trenutku ni bilo, bi se moral resneje poglobiti.

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 21 Dec 2011, 15:40

Ja točno, v splošnem solidno, eni so sicer rekli, da je premalo koherenten zvok, ker je 4sistemc, kar je mogoče tudi res, ampak stalno je treba izbirati med kompromisi.

1way zvočniki (fullrange) zvenijo sicer bolj koherentno, ampak mene ne pritegnejo, ker imajo kup drugih problemov, nekaterim so pa všeč, kaj pa vem.

AUDIOEXPERT
Stara faca

Postby AUDIOEXPERT » 21 Dec 2011, 17:44

Mene je zelo zanimalo,kako bodo igrali beli in črni mini monitorji! mali črni igrajo za moj okus odlično,visoki toni so fenomenalni,če odmislimo,da je malo premalo basa !
Beli monitorji pa so čisti zadetek,čeprav so se nekaterim obiskovalcem zdeli magnetostati malo preveč agresivni!
V veliki sobi sprva ni bila posrečena postavitev,pa še malo je odmevalo!
Ko je CK namestil trape in ostalo,se je stanje bistveno izboljšalo,vendar so se zvočniki"drli",basa ni bilo!
V mali sobi smo dosegli postavitev,ki jo je opisal Softspeaker in zazvenelo je čisto drugače! Poslušali smo zvočnike in ne sobe!
Masivni oreh ima obilo basa in lep vokal,samo v primerjavi z magnetostati,je nežn,kot kaka pičkica :geek: ! Ni pa slab!
Skratka,vesel sem,da smo vse tri testirali v enem prostoru,na iste kable in na Hybrida Dynavox,ki igra tako dobro,da ni bilo nobenemu nič jasno! Dobil sem jasno sliko,da so vse 3 kombinacije super,pač,kar se iz tega da potegniti!
Ful so magnetostati prišli do izraza,ko je miro dal en komad s kraguljčki.Tak je špilal,uh....
Skratka,tradicijo DIY srečanj bomo nadaljevali in zadeve poskušali spraviti še na višji nivo....
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU ! www.audioexpert.si kranjec.audio@siol.net

DIYFREAK
Stara faca

Postby DIYFREAK » 21 Dec 2011, 19:07

Pozdravljeni. Še nekaj mojih vtisov iz srečanja part. 6. Vzdušje že malo bolj sproščeno, ker se na videz že skoraj vsi poznamo, tako da smo tudi malo bolj odprto debatirali fino in vzpodbudno pa tudi to da je bilo videti kar nekaj novih obrazov ( ušes ). Slušni vtisi: mali orehovci v mali sobi - veliko basa, uglajeni srednji in visoki toni čeprav bi lahko visoki bili malo bolj odprti. Beli in črni monitorji Gradient zelo transparentni srednji in visoki toni čeprav na trenutke skoraj malo preveč direktni in pa za moj okus malo premalo basa. K1 z malim ojačevalčkom odlično čeprav me na trenutke nekaj moti pri basu pa še sam ne vem kaj mogoče samo nisem navajen na dipol bas. Pri špar projektu sem že doma presenečen ugotovil da je bas nekaj posebnega, tako da ga čaka prav gotova še nadgradnja.
Zelo me je presenetil tudi deska DAC - fenomenalno - kot da bi odprl okno in spustil v sobo svež zrak. No naj se še ustavim pri vpojnikih ki so spet dokazali da so poglaviten faktor za doseganje kvalitetnega zvoka. LP Dani

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 21 Dec 2011, 19:28

K1 z malim ojačevalčkom odlično čeprav me na trenutke nekaj moti pri basu pa še sam ne vem kaj mogoče samo nisem navajen na dipol bas.

Možno je to, kar sam omenjaš, lahko pa da te moti to, da imajo ti zvočniki malo preveč intenziven špic pri 40Hz, ampak če bi to hotel porihtati, bi moral zgornji spekter bolj odpreti, ampak mislim, da je v smislu izkoristka omejitev pri 5" midu.

Se pravi, dalo bi se porihtati v nekem smislu, samo potem bi spremenil celi koncept.
Zdaj, če sem prav razumel, kaj si hotel povedati?

boset
Stara faca

Postby boset » 21 Dec 2011, 21:01

Še nekaj mojih slik, kolikor jih je pač uspelo, glede na tehnične težave z aparatom...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Srečanje mi je kot običajno prehitro minilo.
Videti se je dalo veliko novitet za katere sem tudi sam bil navdušen.

svojega sistema žal nisem uspel uspešno slikat... sem pa spodaj nalimal sliko trenutne konfiguracije.
Na izposojo pa sem dobil bele gradiente, ki kot nalašč pašejo k moji konfiguraciji.
definicija zvoka je zelo dobra,sicer rahlo zaprti pri nizkih vendar visokih nikakor premalo!
Za težo sem poskrbel z XTZ-SubAmp DSP od 15hz pa do 45Hz.

Bom pa rekel še to, da je zelo zanimivo poslušati open baffle sub, neverjetna teža zvoka brez škatlastih (čudnih resonanc) prizvokov.
niti kompresijski box mi ni tako igral.
je pa res, da sem sedaj zelo omejen pri dB na spodnjem spektru.

mogoče bo treba it na 2x21'' open baffle...

Image

Lp

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 21 Dec 2011, 21:19

Hoj Boset in kako maš podprt OB sub? moj kolega je pred leti OB sub obesil na vrvice in na strop, pa je špilalo, he he...

AUDIOEXPERT
Stara faca

Postby AUDIOEXPERT » 21 Dec 2011, 21:22

Skril se je za njim,pa ga za magnet drži! :yeah:
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU ! www.audioexpert.si kranjec.audio@siol.net

boset
Stara faca

Postby boset » 21 Dec 2011, 21:26

Miro, samo podložen magnet, bo pa treba plato zrezat (aka K1 varijanta), ker vibrira poden, pa še marsikaj drugega zraven.
Ex ti se pa ne zajebavi, pa rajši kake Hiend 21'' z fs 18Hz zrihti, ker sem že odvisen od tega!

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 21 Dec 2011, 21:29

Mislim, da boš moral narediti hrbtenico, to bo šele dovolj ojačalo vufer, pa na kratke spikse, če lahko.....

Drugače pa ja, ko se nekrat navadiš na OB bas, je težko iti nazaj na škatlo. :super:

Return to “Audio srečanja, sejmi, etc”