Jungson Beauty deity no.6

Planarni, horn, dinamični...
MusashiM
Nov uporabnik

Jungson Beauty deity no.6

Postby MusashiM » 05 May 2014, 19:54

Lep pozdrav ! Kot vidite sem tukaj nov na vašem forumu in bi rabil vašo pomoč! Nekaj časa nazaj sem kupil zvočnike Jungson beauty deity no.6 postavil sem jih ob bok 25 let starim Riz elak modela nepoznam in ko jih primerjam so Jungsoni zadržani ter sterilni(brez duše). Včeraj sem iz radovednosti odvil driverje iz ohišja in pogledal kretnico, ko sem to videl sem se odločil da jih nadomestim z drugimi enotami! Zato bi vas prosil za predloge glede enot, rabim pa visokotonec maksimalno fi 110mm, srednjetonec maksimalno fi 110mm in bas fi 200mm! Ko si zrajtam kk se slike prilepi jih pa prpopam! Hvala! Lep pozdrav! p.s. pa prosim naj bodo cene enot v mejah normale

drago65
Uporabnik

Re: Jungson Beauty deity no.6

Postby drago65 » 05 May 2014, 20:07

MusashiM wrote:Lep pozdrav ! Kot vidite sem tukaj nov na vašem forumu in bi rabil vašo pomoč! Nekaj časa nazaj sem kupil zvočnike Jungson beauty deity no.6 postavil sem jih ob bok 25 let starim Riz elak modela nepoznam in ko jih primerjam so Jungsoni zadržani ter sterilni(brez duše). Včeraj sem iz radovednosti odvil driverje iz ohišja in pogledal kretnico, ko sem to videl sem se odločil da jih nadomestim z drugimi enotami! Zato bi vas prosil za predloge glede enot, rabim pa visokotonec maksimalno fi 110mm, srednjetonec maksimalno fi 110mm in bas fi 200mm! Ko si zrajtam kk se slike prilepi jih pa prpopam! Hvala! Lep pozdrav! p.s. pa prosim naj bodo cene enot v mejah normale

pozdravljen in dobrodošel musashim...

moj predlog je takle...če ti teli zvočniki igrajo proti 25 let starim riz-om (roko na srce tudi rizovi zvočniki niso ravno neka kvaliteta) zadržano in brez duše jih raje ne razstavljaj in ne troši denar na njih....ker bo končni strošek najbrž precej nad vrednostjo zvočnikov,ki jih boš nato teško kdaj prodal....raje še malo prišparaj in si kupi bolj kvalitetne zvočnike ...ali pa tu na forumu poglej kak cenejši diy projekt in uspeh ne bo izostal.

MusashiM
Nov uporabnik

Postby MusashiM » 05 May 2014, 20:31

Lep pozdrav Drago, edina stvar ki se mi dopade na njih je oblika in izgled! Drugače pa imam še ene magneplanarje smg-je pa ene tannoy dual concentric, ki jih pa ne morem niti primerjati z jungsoni! Drugače pa so kretnice in ožičenje na riz-ovih zvočnikih vsi menjani z kvalitetnejšimi! Hvala za odgovor!
David

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 05 May 2014, 22:39

Imaš Magneplanarje in Tannoye, zakaj sploh rabiš Jungsone?
Jungsoni so tudi zgrešeno koncipirani s tistimi vuferji visoko ob strani...

MusashiM
Nov uporabnik

Postby MusashiM » 06 May 2014, 07:43

Ja vem da niso bogvekaj saj so bili skoraj zastonj! Tako da bom rajši kr ostal pri magnepanih in tannoy-ih! Bom pa v kratkem idealiziral en tak svoj koncept heavy metal zvočnika! Tako da se zaenkrat zahvaljujem za vaše odgovore in mnenja! Hvala in lep pozdrav!
David

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 06 May 2014, 12:38

Za heavy metal zvočnik uporabi PA enote, recimo 12" woofer in 1" kompresisjski tviter v hornu.
Taki koncepti so na tem forumu že bili objavljeni.

MusashiM
Nov uporabnik

Postby MusashiM » 06 May 2014, 13:09

softspeaker wrote:Za heavy metal zvočnik uporabi PA enote, recimo 12" woofer in 1" kompresisjski tviter v hornu.
Taki koncepti so na tem forumu že bili objavljeni.

Ja to tudi nameravam, sva že audioexpert-om v navezi! Moram samo še nagruntat kk se slikce prpopajo da kak svoj koncept prlepim! :vsekan:

AUDIOEXPERT
Stara faca

Postby AUDIOEXPERT » 07 May 2014, 16:12

Zdravo!

pošlji mi mail:

kranjec.audio@siol.net
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU ! www.audioexpert.si kranjec.audio@siol.net

Return to “Zvočniki”