Open Baffle/Dipol samogradnja

Planarni, horn, dinamični...
boset
Stara faca

Re: Open Baffle/Dipol samogradnja

Postby boset » 10 Oct 2012, 01:22

Koncept z moje strani

Image

Zanima me kako bi to tonalno bilo uravnovešeno.....
mogoče en ''MID'' preveč na panel

zanima me tudi, kako bi se obneslo, če je panel v celoti iz marmorja oziroma kakšna drugega kamna ?
Teža za stabilnost, bi bila ta prava, samo ali bi to tudi kakorkoli vplivalo na zvok?

lp.

AUDIOEXPERT
Stara faca

Postby AUDIOEXPERT » 10 Oct 2012, 10:07

Jaz se malo na kerock nagibam,da se lepit obdelovat,brusit,frezat,vse živo,je drag material,samo,če pomisliš,da odpade kitanje,barvanje....je to,verjetno to !
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU ! www.audioexpert.si kranjec.audio@siol.net

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 10 Oct 2012, 12:03

Boset, pri tvoji skici mi je malo problematična postavitev AMT visokotonca, ker vertikalno ozko seva, če bi pa to bila point-source zvočna enota (kalota), potem ne bi bilo problema. Problema tudi ne bi bilo, če bi ta koncept v tej obliki postavil v večjo sobo in poslušal iz velike razdalje.
Zvok bi bil uravnotežen toliko, kolikor bi ga pač uravnotežila kretnica, tam se namreč uglasi tonalnost.
Marmor bi premaknil rezonance v nižje spektre in, kot je pravilno ugotovil jernejx, to da specifičen zvok, ki je lahko nekomu všeč, drugemu pa ne.

Kar se mene tiče, bi jaz 18" gnal do 200Hz (da se izognem luknji med 100 in 200Hz), ampak potem je vprašljiva uporaba 12", ker od 200Hz naprej lahko komot pokriva 8".

boset
Stara faca

Postby boset » 10 Oct 2012, 13:32

Hja, z enotami sem morda pretiraval, ampak vsaka enota bi odigrala specifičen ton.
Če vzamemo 18'' za primer:
Od 18Hz do 30Hz bi igralo sub področje, če bi rezal višje (recimo do 200hz) ali bi to uplivalo na sub področje, saj hod membrane pri 200Hz hitreje laufa?
Ali se to ''ne stepe'' med sabo ?

Tako gledam na splošno na vse driverje...
Zato jih je malo več.

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 10 Oct 2012, 14:15

Kot prvo moraš imeti za reprodukcijo tako nizkih frekvenc primerno veliki prostor in driver, kot drugo bi pa 12" oddaljen od tal povzročal luknjo ravno v tistem področju, ki bi ga naj igral. Pa saj v bistvu imajo vsi zvočniki, ki imajo nizkotonce preveč odmaknjene od tal, probleme z luknjo v zgornjem basu, če jih postavimo v manjše sobe.

Mogoče bo kdo rekel, a potem se 99% proizvajalcev moti? Na žalost ja, idite poslušati in meriti.

BTW: viewtopic.php?f=18&t=801

Kar se tiče "pretepanja" med sabo, to ni problem, vsaj ne napram zgornjemu, resničnemu problemu.
V tvoji konfiguraciji bi bilo potemtakem bolje dati 12" na tla, 18" pa nad njim, ampak potem bo estetika verjetno trpela...
Z najboljšimi nameni povem tako, kot je, brez romantičnega ujčkanja in podpiranja zgrešenih dogem.

boset
Stara faca

Postby boset » 10 Oct 2012, 14:27

softspeaker wrote:Z najboljšimi nameni povem tako, kot je, brez romantičnega ujčkanja in podpiranja zgrešenih dogem.
Prav je tako!

Estetika ne bo problematična, vse se da, samo da končni izdelek služil namenu !

AUDIOEXPERT
Stara faca

Postby AUDIOEXPERT » 12 Oct 2012, 22:02

Boset, v tvoji sobi ta sistem ne pride v postev ker ce odmaknes zvocnik od stene cca 1'5m si ze pri drugi steni z membranami odmaknjen 10 cm od stene.
po domace soba se ti je uskocila :yeah:

DIYFREAK
Stara faca

Postby DIYFREAK » 13 Oct 2012, 01:00

Kaj za eno plenko bo rabil tri dni ?? :o

AUDIOEXPERT
Stara faca

Postby AUDIOEXPERT » 16 Oct 2012, 10:08

Kaj je zdaj Pinč,bo kmalu,jaz se že tresem ! :boks:

AUDIOEXPERT
Stara faca

Postby AUDIOEXPERT » 16 Oct 2012, 12:35

Pravkar sem dobil po SMS sliko panelov,samo ni še imel časa,da jih pokaže na forumu ! :joske: Se rajš po gostilnah goni,delta alkoholik,pa brezalkoholni pir žlampa !

Return to “Zvočniki”