Open Baffle/Dipol samogradnja

Planarni, horn, dinamični...
boset
Stara faca

Re: Open Baffle/Dipol samogradnja

Postby boset » 30 Nov 2012, 13:36

Image Image
Image

pinc76
Stara faca

Postby pinc76 » 30 Nov 2012, 19:20

Zdravo

Pač slikice iz telefona :twisted:

Drugače pa sem danes vse skupaj dvakrat polakiral z temeljem,jutri še ziher dvakrat pa da vidmo kaj bo dal :super:

LP Pinc76
Les je naravni materijal zato barvne ter strukturne spremembe niso del reklamacij
www.rmsound.si

Submat50
Nov uporabnik

Postby Submat50 » 08 Dec 2012, 14:05

Martinu sem pisal, da ima on model za popoln OB in dvema wuferjema in U model z enim wuferjem. Prosil sem ga kako se bi zadeve lotil in mi je odpisal:

Hi Matjaz,

You are correct, there is no model in my library for this case. I would try and bound the result.

First, model the speaker as an OB with dimensions equal to the front baffle. The real bass performance will be better then this case.

Second, model the speaker as a trapezoidal OB with dimensions that are derived with the wings folded out flat, wider at the bottom then at the top. The real bass performance will not be as good as this case.

Reality probably lies between these two extremes. The triangular wings will not introduce any U frame behavior, they will only make the baffle perform as if it was a little wider than just the front OB dimensions.

Martin

Torej probal bom najprej napraviti simulacijo za OB in dva wuferja. Zato potrebujem pozicije zvočnikov na prvi plosci in sicer na naslednji nacin. Prvo plosco si predtavljajte kot kartezicni koordinatni sistem, ki ima izhodisce (X = 0 in Y = 0) v spodnjem levem vogalu. Prosim, ce mi podate X in Y za vse enote in sicer glede na spodnji levi vogal in sredisce zvocnika kjer pac lezi na plosci. Za T&S parametre ste mi dali link in parametri kretnice so tudi na enem prejsnih postov, tako da bi lahko napravil prvo simulacijo.

LP Matjaz

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 08 Dec 2012, 17:52

Pinc, mogoče lahko pomagaš z merami?
Drugače pa je vsekakor najboljši pristop, da se vse skupaj izmeri z mikrofonom, ker meritve dajo točne rezultate (sicer ne v nearfield načinu, ampak recimo od 0.5m naprej), vsaka simulacija pa je točna samo toliko, kolikor so točni podatki, ki jih vstavimo in kolikšno je število parametrov, ki jih simulacija upošteva.

pinc76
Stara faca

Postby pinc76 » 08 Dec 2012, 21:40

zdravo

softspeaker wrote:Pinc, mogoče lahko pomagaš z merami?
Drugače pa je vsekakor najboljši pristop, da se vse skupaj izmeri z mikrofonom, ker meritve dajo točne rezultate (sicer ne v nearfield načinu, ampak recimo od 0.5m naprej), vsaka simulacija pa je točna samo toliko, kolikor so točni podatki, ki jih vstavimo in kolikšno je število parametrov, ki jih simulacija upošteva.

Nevem katere mere ga zanimajo,najbolje bo da pride na srečanje pa si ga premeri po dolgem in počez.

LP Pinc76
Les je naravni materijal zato barvne ter strukturne spremembe niso del reklamacij
www.rmsound.si

Submat50
Nov uporabnik

Postby Submat50 » 08 Dec 2012, 23:12

Zanima me pozicija vskega zvocnika posebej, na prvi plosci. Ce so napr. vsi na sredini lahko samo koliko so odmaknjeni od spodnjega roba.

Sicer pa se strinjam, da je v sedanji fazi, ko je zvocnik ze narejen, najboljsa ocena meritev. Mene v sedanji fazi zanima koliko dobro se bodo simulacijski podatki ujemali z izmerjenimi podatki, seveda bodo merodajni izmerjeni podatki. Ce znas to ocenit, lahko, ko delas naslednji zvocnik podobnega kova, napravis simulacijo in znas ovrednotit koliko se na podatke laho zaneses. Sicer bom pa na srecanje rade volje prisel, ce me boste povabili.

LP Matjaz

boset
Stara faca

Postby boset » 19 Dec 2012, 12:47

Image Image

Perk
Stara faca

Postby Perk » 19 Dec 2012, 14:16

Opala.................. fajn zgledajo :super:
Bo to treskalo na srečanju???

Submat50
Nov uporabnik

Postby Submat50 » 20 Dec 2012, 11:05

Veliko lepse kot znam jaz. Res lepo.

Lp

AUDIOEXPERT
Stara faca

Postby AUDIOEXPERT » 20 Dec 2012, 13:27

Boset se je od mrtvih zbudil,dal slike na forum in spet poniknil v ilegalo ! lepo si se potrudil,Pinč the carpenter !
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU ! www.audioexpert.si kranjec.audio@siol.net

Return to “Zvočniki”