Nizkotonec v kompresiji

Planarni, horn, dinamični...
juster
Nov uporabnik

Nizkotonec v kompresiji

Postby juster » 01 Feb 2011, 19:20

Pozdravljeni.

Odločil sem se narediti nizkotonec za sobo veliko cca. 30m^2. Poslušam resnično več-ali-manj vse zvrsti glasbe, odvisno od dneva ali vremena, a rad imam da se bass lahko spusti kar se da nizko. Prostora imam do okoli 250-300l brez problema in ta prostor bi rad izkoristil za zaprto ohišje nizkotonca. Nekako bolj mi je všeč zvok subwoofer-jov v kompresiji, pa še manj dela je z ohišjem in lažje je ujeti pravi volumen. Trenutno imam na razpolago 350W/4ohm, a če ne bo dovolj bom mogoče prešel na kakih 500W.
Zanimajo me predlogi kateri driver izbrati za moje zahteve?
Niti približno ne vem katero znamko izbrati, ne kje gledati, nič.. Tako da sem odprt za kakršnekoli predloge. Cenovno pa gledam nekako srednjo varianto kvaliteta/cena, tako da razni 'audiofilski' driverji za 500€ odpadejo.
Hvala že vnaprej, lep pozdrav

softspeaker
Site Admin

Re: Nizkotonec v kompresiji

Postby softspeaker » 01 Feb 2011, 19:26

Zdravo,

malo si poglej ti dve temi, nekaj strani dolgi:

viewtopic.php?f=9&t=451

viewtopic.php?f=9&t=368

juster
Nov uporabnik

Postby juster » 01 Feb 2011, 19:53

Zdravo,
hvala za hiter odgovor.
Si bom prebral temi bolj podrobno, do sedaj sem jih samo malo na hitro preletel in me je malo minilo ko sem videl da je bil cilj dobiti driverje do 600€.
Le na hitro še par vprašanj;
Je med driverjema RE Audio SR12 in SR15 takšna razlika da bi se splačalo kupiti večjega?
Prostora imam namreč dovolj, a v specifikacijah za oba piše, da je razlika v 'Free Air Resonance' minimalna (23.6Hz proti 23Hz). Se bo večji spustil toliko nižje, da je vredno zanj narediti šeenkrat večjo škatlo?
Pa še kakor gledam po njihovi strani so to driverji mišljeni za avtoakustiko. Se vredu obnesejo za 'domačo' uporabo?
Njabrž bom na katerega od teh vprašanj sam dobil odgovor med branjem predlaganih dveh tem, a če ima kdo minutko časa in pozna odgovor, se priporočam.
Lp

Popravek;
Prejšnja vprašanja ignorirajte, kajti po branju sem ugotovil da naj bi bil 15'' že nekako 'prelenoben' pri takih močeh. Torej za 'lepe' base naj bi bil primernejši 12''. Zanima me edino del o tem kako primerni so avtoakustični driverji za hišno uporabo?

KL3M3N
Stara faca

Postby KL3M3N » 01 Feb 2011, 21:11

pozdravljen!

kar nekaj uporabnikov nas je uporabilo Chorus Line 12" za u hiso,z njimi je tud AUDIOEXPERT opremil kar nekaj placov!
stvar deluje zelo solidno,tudi BR skatla ni pretirano velika-slabih 60l,zaprta potemtakem se manj!
odlocis se lahko za 8" + pasiva!

LP,KL3M3N
:.keep it easy:think it slow::

AUDIOEXPERT
Stara faca

Postby AUDIOEXPERT » 01 Feb 2011, 21:27

Pa upam,da bo vse skupaj aktivno....

lp,Boštjan
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU ! www.audioexpert.si kranjec.audio@siol.net

AUDIOEXPERT
Stara faca

Postby AUDIOEXPERT » 02 Feb 2011, 12:12

In vse tiho je bilo.... :D
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU ! www.audioexpert.si kranjec.audio@siol.net

juster
Nov uporabnik

Postby juster » 06 Feb 2011, 16:33

Zdravo fantje,
da, vse tiho je bilo..
In še nekaj časa bo, kajti mislil sem da bom trenutno utegnil izpeljati še projekt nizkotonca, a imam na žalost druge prioritete.
Se oglasim ko utegnem, vseeno pa zaenkrat hvala za pomoč!
Lp

Return to “Zvočniki”