AVACLONI s SB ACOUSTICS zvočnimi enotami

Planarni, horn, dinamični...
AUDIOEXPERT
Stara faca

AVACLONI s SB ACOUSTICS zvočnimi enotami

Postby AUDIOEXPERT » 02 Mar 2010, 14:39

Dobil sem naročilo za izdelavo AVACLONOV z enotami po lastni izbiri.Z Mirotom sva se odločila,da bodo vse enote SB ACOUSTICS.Ohišje bo firnirano s furnirjem ameriškega oreha in malo potemnjeno.
Škatle so v izdelavi,čakam še mid/base ostalo,pa je vse na kupu !Danes sem pofotkal škatle,vendar nimam nekega hudo dobrega digitalca,pa barva ni realna! Ohišja dela naš soforumaš Miha Holcman !

http://img502.imageshack.us/img502/4660/sv400054t.jpg
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU ! www.audioexpert.si kranjec.audio@siol.net

MihaM
Uporabnik

Re: AVACLONI s SB ACOUSTICS zvočnimi enotami

Postby MihaM » 02 Mar 2010, 15:18

Kolk bi hotu met za takšno furniranje ?

LP M .

AUDIOEXPERT
Stara faca

Postby AUDIOEXPERT » 02 Mar 2010, 15:22

Tu je situacija bolj kompleksna.Jaz sem namreč kupil že razrezane Avaclone,vendar je bilo treba vse močno popravljati(stara zgodba z CNC razrezom ).Tako,da je Miha moral vse popravljati !
Furniranje in sestava me je prišlo 650,00 eur,plus razrezani avacloni!

AUDIOEXPERT
Stara faca

Postby AUDIOEXPERT » 02 Mar 2010, 15:23

Zvočniki bodo kmalu sfiniširani,na dnu je snemljiva plošča,kamor se bo vgradila kretnica.

MihaM
Uporabnik

Postby MihaM » 02 Mar 2010, 20:14

Mam sam enake probleme s sestavo teh razrezov , stem, da sm na približno rešu zadevo, malenkosti bo mogu rešit pa poly kit z vlakni ;) ni blo druge - beri " NISM TIŠLAR". Pač improviziramo. Sestavljeni bodo moji jutr. dans so lih kapco dobli, jutr pa še nogavičko ( Mal drugačn dizajn ;) ) Zato me zanuima predvsem furniranje, ker še nism ziher, a bom barvu al furniru. treba mal videt prej kolk kaj stane.

LP M .

jernejc
Uporabnik

Postby jernejc » 02 Mar 2010, 21:51

Sem pa ob pregledu izbranih driverjev pomislil na opcijo z dvema 8 colarjema v zaprti kišti.
Občutljivost dveh skupaj je zelo blizu 5 inčnemu (4 ohm), volumen je tu nekje...
Samo naglas razmišljam :jezik:

LP Jernej

P.S. SB acoustics...moram probat. Sicer bo le bookshelf z 6.5 inč enoto in seas tdfc - zaenkrat
:band:
I met the prettiest nurses when my wife met my girlfriends!

AUDIOEXPERT
Stara faca

Postby AUDIOEXPERT » 03 Mar 2010, 12:32

Miha,furniranje je živa jeba.Površina mora biti ravna in debelina naj bi bila povsod enaka,tako,da se izogneš odstopanju oz mehurjenju furnirja.Pa tudi spoji niso najbolj posrečeni na teh avaclonih,zato je dvakrat furniral,da je ojačal škatle.

baltazar
Uporabnik

Postby baltazar » 03 Mar 2010, 21:38

Ja, tole z avacloni je na žalost tako, če se greš DIY in nimaš časa (in seveda denarja) za naredit par razvojnih krogov, kjer bi lahko popravil napakice. Pač poskusili smo in to je ratalo. Nikoli si nisem mislu, da se bodo ti boxi delali v takem številu :).

Me je pa že mizar, ki je meni furniral te kište, preklel do amena. Je reku, da niti ena stranica ni bila ravna in da je zaradi oblike moral vse na roko brusit. Potem mi je vse skupaj tudi pošteno zaračunal :(. Končni izdelek je pa vseeno opravičil stroške in garanje.

Mislim, da so tile CNC izrezi še vedno bolj enostavni za ponucat, kot da bi šel škatlo delat iz nule. Ja, tisti trikotniki so pa tudi mene zajebavali. Jaz sem to obilno zalil z lepilom pomešanim s lesno moko (pri lepljenju trikotnikov) in poravnal s poravnalnim rezkarjem. Ne me preveč preklinjat prosim :oops: da ne riknem od kolcanja.

MihaM
Uporabnik

Postby MihaM » 03 Mar 2010, 22:00

Lej .. sej verjamem, da bo tudi moj sestav sicer fixn, brez lukn, brez moganja, brez nekih "minimalnih" spojev, samo kot prvo nism tišler po poklicu, kot drugo nimam orodja, ki bi mi omogočalo razrez in brušenje večjih stičnih površin pod čudnimi koti ,da bi v NULO pasali skup in da nebi bilo mm špranj na zunanji ali notranji strani. Torej od 3 cm mediapana je stik v nulo pri trikotnikih približno 25 mm , tistih 5 mm bo pač treba zakitat. Če bo pa zadeva igrala res kot mora, pa ko bo $$$ bomo pa dali naredit NOVE iz nule nekomu, ko obvlada.

LP M .

Return to “Zvočniki”