Dayton Audio SOUND EXCITERS (NXT/DML)

Planarni, horn, dinamični...
airj
Stara faca

Re: Dayton Audio SOUND EXCITERS (NXT/DML)

Postby airj » 27 Dec 2009, 22:07

Se definitivno strinjam, da je pomembneje dati prednost kvaliteti reprodukcije pred glasnostjo. Podatek občutljivosti me je zanimal samo iz firbca, ker mi je to nek drugačen pristop reprodukcije. Verjamem, da ne more biti primerljivo z nekimi HE enotami. Upam, da bo projekt uspel :yeah:

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 30 Dec 2009, 00:42

Danes sem se mimogrede oglasil pri Urošu in..., surprise!

Ravno je dobil še preostale exciterje in jih je ulaufaval, 8 komadov po panelu (2 x 1 M).

V sicer ne optimalnih pogojih sem slišal stvari, ki jih še nikoli nisem in tudi ne bom na konvencionalnih zvočnikih.

Transparenca in zvočni oder sta bila neverjetno dobra, ne upam si pomisliti, kako bo to igralo v večjem prostoru.

Verjetno je veliko vlogo pri celotnem vtisu imel tudi novi DAC, o njem bo verjetno kaj več lahko povedal Uroš, pa vendar, ko sva naredila reality check na njegovih konvencionalnih trosistemcih, ni niti približno tako igralo.

Ne poznam zvočniškega principa, ki bi brez kretnice in za ceno 250/300 Euro (za par!) tako dobro igral.
Če niste krawalmacher, torej, če ne rabite zvočnike za pribijanje, potem je to neverjetno poceni bližnjica do občutno bolj realistične zvočne reprodukcije.

coza
Uporabnik

Postby coza » 30 Dec 2009, 15:11

Res je, stereo zvok dveh Dilite 2mm panelov je enkraten - najbolj impresiven je volumen zvoka, širok stage (v horizontalo in vertikalo) in neverjeten občutek , kot da poslušaš glasbo v živo. Pa izredno dobra dinamika. Basi so zelooo globoki, jasni. Zaenkrat stvari še niso idealne - imam nekaj vlaufanih in nekaj nevlaufanih exciterjev, eden je pokvarjen, panelom moram še zaoblit vogale, potem je treba narediti še okvir, nekako fiksirat exciterje in kar je najtežje, postaviti/vgraditi zvočnike v prostor.

DAC, ki ga je omenjal Miro je produkt Mateja (svnaudio) in Sandija iz Ljubljane. Zgradila sta ga čisto iz nule iz Sabre 32 bitnega čipa po večletnem iskanju ultimativnega Daca. Naredila sta tudi svoj clock.

Link: http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=245

Jaz sem imel prej Marantzov Cd 6000 Ki. Že ko sta mi vgradila nov clock in uredila regulacijo napetosti na transportu se je zvok bistveno izboljšal. Potem pa sem stari CD "žrtvoval" za transport in ga vgradil v novo ohišje, Matej in Sandi pa sta mi dogradila komponente Daca. Sedaj je to v bistvu CD player, ima pa tudi optični digitalni vhod. Zvok je sedaj res fenomenalen, čisto druga dimenzija - to sem najprej poslušal na trosistemcih (Dali Evidence 870), na panelih pa je še veliko bolje, tako da mislim, da je kvaliteta zvoka, ki jo je opisal Miro, v veliki meri tudi rezultat te mojstrovine.

P.S. Več o Dacu bi lahko napisal Matej

http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=245

AUDIOEXPERT
Stara faca

Postby AUDIOEXPERT » 31 Dec 2009, 10:33

Coza,če je pokvarjen,dobiš ob priliki novega !

lp,Boštjan
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU ! www.audioexpert.si kranjec.audio@siol.net

svnaudio
Uporabnik

Postby svnaudio » 02 Jan 2010, 16:35

Glede DACa sem odprl novo temo: http://www.audiodiy.org/viewtopic.php?f=11&t=286

AUDIOEXPERT
Stara faca

Postby AUDIOEXPERT » 11 Jan 2010, 15:32

Evo,spet je prišla nova pošiljka ! :zmaga:

AUDIOEXPERT
Stara faca

Postby AUDIOEXPERT » 14 Jan 2010, 11:10

Evo,pa sva včeraj zvečer z Vidalijem poslušala panele z exciterji pri mojstru Cozi !

FANTASTIČNO,drugega mi ne pride na misel!

Boštjan

Špilferderber
Stara faca

Postby Špilferderber » 15 Jan 2010, 15:45

@coza: dnevno se vozim mimo Hoč.. bi se lahko enkrat najavil?

:-)aureola

p.s. bojda je montiranih 15 exc na panel.. se da dobit kakšno fotko tega (sprejemam tudi večjo količino fotk na spilferderber@gmail.com) :D

AUDIOEXPERT
Stara faca

Postby AUDIOEXPERT » 15 Jan 2010, 19:18

Coza že montira parkirno uro pred hišo ! :horn:

coza
Uporabnik

Postby coza » 16 Jan 2010, 11:24

Ja, zgleda, da bo treba uvesti kar letne vinjete.....

Glede poslušanja sploh ni problem. Mislim, da bom drugi teden že imel vse tako zrihtano, kot je treba (na enem panelu še nimam dobro fiksiranih exciterjev). Takrat bom tudi vse poslikal in to objavil. Sedaj imam 15 exciterjev po kanalu. Ugotovil sem namreč, da s 15 dosti bolje špila kot z 8 exciterji. Izgleda, da pri Dilite materialu velja: Čim večji panel s čim več exciterji!
Imam občutek, da pri tej DML tehnologiji za kvaliteten zvok ne velja pravilo čim trši in čim lažji material, tako kot govorijo na drugih forumih. Dilite je kar težek material (2.4kg/m2), vendaj je tonalno enkraten, rabi pa več exciterjev. Sploh ne manjka nizkih ali visokih tonov, kot to opisujejo za gatorfoam.

Return to “Zvočniki”