AUDIODIY SREČANJE NA VRANSKEM PART 7

Špilferderber
Stara faca

Re: AUDIODIY SREČANJE NA VRANSKEM PART 7

Postby Špilferderber » 05 Apr 2013, 12:07

že našel.. ;)

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 05 Apr 2013, 14:25

Pinc, kaj maš ti zdaj tam od elektronike? mogoče feršterker in CDplayer?
Jaz pridem po 13 uri in bom prinesel zraven ro-bi-jev amp, pa nekaj cdjev...

pinc76
Stara faca

Postby pinc76 » 05 Apr 2013, 17:06

Zdravo

Imamo dva ojačevalca dva cd-,neki kablovja tako da se bo dalo neki slišat.

LP Pinc76
Les je naravni materijal zato barvne ter strukturne spremembe niso del reklamacij
www.rmsound.si

mico
Uporabnik

Postby mico » 06 Apr 2013, 23:54

Evo pa se mi je uresničila želja ,da slišim zvočnike OB.

Slišal sem ta velike K1 na ojačevalcu RO BI za K3 sem bil žal malo pozen. Sem se namreč prvič udeležil audio DIY srečanja in sem si rezerviral mnogo premalo časa zato sem prizorišče moral zapustiti, ko je postalo najbolj zanimivo :roll: .

Zvočniki K1 so izpolnili vsa moja pričakovanja o OB principu in jih na področju basa celo presegli .
- Dinamičen in hiter bas, ki zaradi usmerjenega sevanja v prostoru po eni osi ne dela resonanc in zelo hitro izzveni ampak udarno :-((angry pa tak, da ga čutiš po celotnih notranjih organih.
Kljub temu, da prostor akustično ni bil ravno top se je pod črto vse skupaj odlično slišalo.
Pa še ena pozitivna lastnost OB pri poslušanju se ušesa ne utrudijo in sem brez problema poslušal kakšno urco in pol non stop.

Sedaj se lahko mirne vesti lotim svojega OB projekta a zaenkrat še bolj v teoriji in na papirju.Upam pa ,da se bo našla tudi kakšna moralna in tehnična podpora na tem forumu.

Kapo dol tudi organizatorjem :respect

In upam, da se bo zgodilo še kakšno srečanje !!
Attachments
06042013528.jpg
06042013527.jpg

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 07 Apr 2013, 13:55

No, super, vsaj eden je bil prisoten na srečanju, tudi to je nekaj, boljše kot nobeden, vsekakor.

Glede pogojev poslušanja (akustika, amplifikacije, etc), to je bilo DIY srečanje, ne high end razstava in pravilen akustični tretma bi bi bil kar precejšen strošek,
po drugi strani pa, kdor ni slišal potencijala teh zadev, je verjetno gluh in mu tudi idealni pogoji ne bi pomagali. V tem oziru sem hvaležen CK-ju, ki se je potrudil in zopet prinesel svoje absorberje, brez njih bi namreč pa res bilo neposlušljivo.

Mičo, me veseli, da ti je bila to zanimiva izkušnja, upam tudi, kot vodilo in navdih pri tvojem ustvarjanju.

Hvala organizatorjem in vsem, ki ste prinesli kakšen kos svoje DIY opreme!

mico
Uporabnik

Postby mico » 07 Apr 2013, 17:11

Ja izkušnja je bila ras več kot pozitivna!

Kaj se pa tiče akustike prostora pa mislim, da tudi večina prostorov na hi-fi sejmih predstavitvah pa trgovinah in podobno pa tudi v domačih dnevnih sobah, kjer se posluša hi-fi ponavadi ne vidiš nekega sufisticiranega akustičnega tretmana prostorov in so ponavadi kakšni mini bass trapi tu in tam pa kakšen absorber včasih pa za akustiko sploh ni poskrbljeno.

Po moje smo navajeni takšnega poslušanja večina že tudi od doma, kajti WAF za obsežni akustični tretman je zelo nizek. Je pa včasih težko ločiti kaj je zvočnik in kaj doda soba sploh če poslušaš material, ki ga ne poznaš. Ampak to je pa že izven te teme in bi se lahko debatiralo v svoji.

Mogoče pa , če bo prišlo še do kakšnega srečanja DIY v istem prostoru bi pa bila to dobra tema(akustika prostora) , ki bi se je lahko lotili že prej in naj vsak sam pove kaj bi akustično pripomoglo k akustični izboljšavi prostora.

Še enkrat - Potencial OB spoznan in nebi škodilo če bi naslednič kdo naredil kakšen škatlast projekt za primerjavo saj se v SLO vendar nekaj dogaja v DIY. Če ne pa uvozimo kaj od sosedov :mrgreen:

AUDIOEXPERT
Stara faca

Postby AUDIOEXPERT » 07 Apr 2013, 20:42

Tokrat so k1 pokazali kaj zmorejo.robijev amp -kapo dol.zvocniki so igrali ko sus, ob doloceni glasbi so dobesedno eksplodirali.na k3 pa je crknil srednjetonec verjetno je poknila pletenica.za normalno slovensko sobo vsekakor odlicna izbira za malo denarja.ribncani, dober refosk, pinc _ dobro pecivo. :joske:
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU ! www.audioexpert.si kranjec.audio@siol.net

Senca
Stara faca

Postby Senca » 09 Apr 2013, 13:24

Kakor vedno dosedaj, je tudi 7. Audiodiy srečanje minilo v prijetnem vzdušju, veliko poslušanja, še več pa debatiranja - spoznavanja soforumašev, razlage predelav (tukaj sta izstopala Davor in še en, katerega ime pa si žal nisem zapomnil) ter konkretni napotki za prihodnje projekte.
Organziatorji so vedeli, da smo velikobesedni in so poskrbeli, da grla niso bila suha in želodčki niso bili prazni. HVALA!

Po prihodu smo na K1 priključili moj predelan Tonewin DC-222 in CD-player by Davor. Turbo banka in ostale predelave so poskrbele, da ojačevalec ni pokleknil pred zvočniki K1, je pa bilo zaznati, da bi mu koristilo še kar nekaj W energije. 90 W po kanalu ni dovolj, da bi nahranili tega požrešneša.
Osebno mi je bilo najbolj zanimivo, kako so K1 zaigrali, ko se je na njih priključila elektrarna (ojačevalec by Ro-Bi). Zvok si slišal in čutil :shock: ; tukaj sem spoznal, zakaj si marsikdo želi OB koncept zvoka. Kakor je bilo že napisano, bi bilo zanimivo v sistemu imeti še CD-player by Davor, uporabljali pa smo Sony od CK.

Prav tako je bilo veselje poslušati CD player by Davor, kjer se vidi, da je bilo vloženo veliko znanja in uporabljenih precej izkušenj, rezultat pa je seštevek tega. Odprtost zvoka napram drugim CD-playerjem te zelo prijetno šokira :shock: .

Od Audioexperta pa sem dobil na testiranje trak bakrene kable za zvočnike, vendar jih še nisem uspel priključiti, niti postaviti sistema doma na svoje mesto.

Upam, da Audiodiy srečanja ne bodo zamrla in se bodo razširila še s kakšnim "mini boljšakom", kakor je že bilo omenjeno.

AUDIOEXPERT
Stara faca

Postby AUDIOEXPERT » 09 Apr 2013, 13:49

ja,ta mini bolšjak je super ideja !Tudi jaz imam veliko stvari,ki bi jih poceni prodal,razne zvočnike,srednjetonca,neke base,sponke itd !
To bomo definitivno realizirali! :super:
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU ! www.audioexpert.si kranjec.audio@siol.net

ro-bi
Stara faca

Postby ro-bi » 10 Apr 2013, 20:58

Senca wrote:moj predelan Tonewin DC-222 in CD-player by Davor. Turbo banka in ostale predelave so poskrbele, da ojačevalec ni pokleknil pred zvočniki K1, je pa bilo zaznati, da bi mu koristilo še kar nekaj W energije. 90 W po kanalu ni dovolj, da bi nahranili tega požrešneša.
Osebno mi je bilo najbolj zanimivo, kako so K1 zaigrali, ko se je na njih priključila elektrarna (ojačevalec by Ro-Bi). Zvok si slišal in čutil

Kako je bila pa primerjava med kitajcem in korošcem v srednjih in visokih tonih?

Return to “Audio srečanja, sejmi, etc”