Tekmovanje za zlato uho

DIYFREAK
Stara faca

Re: Tekmovanje za zlato uho

Postby DIYFREAK » 23 Dec 2011, 00:15

No oni nad mano iz prejšnjega posta je kar preslišel besede o sponzorstvu :horn:

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 23 Dec 2011, 00:19

Ko se bo zbudil, bo prepozno :doggy:

ro-bi
Stara faca

Postby ro-bi » 23 Dec 2011, 01:30

Malo sem gruntal in se mi zdi prehuda da bi postavljali diagnoze za obrnjeno fazo enega driverja in podobno.
To bi bilo tekmovanje izdelovalcev kretnic in zvočnikov!
Kateri avdiofil oz. poslušalec pa se v življenju redno srečuje z obrnjenimi fazami driverjev, da bi tak problem sploh znal diagnosticirat na uho?
Lahko reče, da nekaj ne štima, da , ne vem, sili vse v levo ali podobno, nikakor pa ne more določit obrnjene faze enega driverja tako, iz prve.

Kako mnenje na tole?

berni
Uporabnik

Postby berni » 23 Dec 2011, 09:32

Tudi sam sem mislil enako. Ni važno kaj je vzrok, važno je slišati, da je nekaj narobe.
Same finte le okrog faz so preveč enostranske.
Pri poslušanju sem mislil na dva do tri naenkrat...?
Mogoče bi bilo zanimivo dati dva posnetka, med katerima bi opisali razlike. Eden bi lahko bil referenčen posnetek, drugi spremenjen ali pa dva identična ali dva različno spremenjena.

Recimo na High endu 2010 so pri Mangerju tako prelisičili nekega full "snemalca" , ko so samo dvignili glasnost za 1dB.Tip je pa opisoval kako hudo je posnetek spremenjen in obdelan. :horn:

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 23 Dec 2011, 12:04

Robi,
saj ne rečem, da bi vse teste s fazo morali opraviti, po drugi strani pa bi lahko recimo tisti, ki bi ugotovil zgolj to, da nekaj ne štima, dobil manj točk, kot tisti, ki bi lociral problem.

Poleg tega ne smeš pozabiti, da tudi, če je samo en driver v kontrafazi, se to še vseeno daleč bolj drastično odraža na zvok, kot pa recimo zamenjava interkonektov, se strinjaš?

Obrnjena faza na enem driverju, se dostikrat dogaja nam, diyerjem, pa tudi na tovarniških zvočnikih je to že bil slučaj. Nenazadnje, če imaš 3sistemce in tri wiring terminal, se hitro lahko zakvačkaš.

Glede dveh ali treh tekmovalcev naenkrat - vsi morajo sedeti eden za drugim, v isti liniji, drugače je težko ugotavljati zadeve.

Razmišljal sem, da bi se 15 sekund vrtela "prava" muzika in 15 sekund "defektna" in tako naprej.

Drugače se strinjam s tabo Berni, glede ugotavljanaj razlik med referenčnimi posnetki, ampak to proti koncu testa.

Stvar je v tem, da se naučimo razlikovati enostavne in zelo očitne probleme, od subtilnejših.

Prav tako si ne bi smeli postaviti prenizkih standardov, mogoče bi bila fora tudi v tem, da na prvem tekmovanju nihče ne bi mogel priti do konca testa ali pa sploh nikoli?

Lahko bi se tudi učili razlikovati zvok živih inštrumentov od reproduciranih in ugotavljali razlike med škatlami, dipoli, omniji in horni, to bi bilo zelo poučno.

Kva proute?

:band:

berni
Uporabnik

Postby berni » 23 Dec 2011, 12:12

Prvo bi se vsak tudi moral navaditi na zvok njemu neznanega zvočnika ob pravilnih parametrih, šele nato bi se spreminjalo.
Kako hitro in na kak način bi pa lahko na hitro obračal faze in nastavljal napake(aktiva dsp?) Kako bi ob tolikih spremembah dosegel, da se tudi predvajalec ne bi zmotil?

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 23 Dec 2011, 12:49

Na začetku bi se vsi tekmovalci lahko "ogreli" s poslušanjem muzike na sistemu, da bi se ga malo navadili.

Predvajalec (vsaj dva) bi delal za zaveso ali pa vsaj skrit pred očmi tekmovalcev.

Ob vsaki spremembi zvoka, bi se verjetno moral signal dati na "mute".

Mislim pa, da bi glasbeni program moral potekati po "random" naključnem principu, drugače bi se dalo švinglati.

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 23 Dec 2011, 17:01

Sem glih od soforumaša dobil namig, da bi lahko za "službeni" zvočnik uporabili TQWT z midom in recimo magnetostat hornom, vse varijante bi se preklapljale na pultu s stikali.

Kaj pravita audioex in diyfreak? :doggy:

EDIT: sem spregledal, bernijev predlog je itak najboljši - digitalna aktivna kretnica ! :-((angry :zmaga:

AUDIOEXPERT
Stara faca

Postby AUDIOEXPERT » 23 Dec 2011, 17:13

Jaz sem za,frik pa verjetno tudi
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU ! www.audioexpert.si kranjec.audio@siol.net

DIYFREAK
Stara faca

Postby DIYFREAK » 23 Dec 2011, 19:11

Valjda sem za pa če je še treba dodati kakšne probne kište ni blema jih je en haufn

Return to “Audio srečanja, sejmi, etc”