Munchen High End 2010

softspeaker
Site Admin

Munchen High End 2010

Postby softspeaker » 10 May 2010, 10:14

Je bil kdo tam?

Wavecor ima neke zanimive nove driverje: 8" woofer za sub, 22mm tweeter z neo magnetom od zunaj (s tem so imeli prostor za večjo komoro, Fs je namreč cca 800Hz), novi 6 colarji, itd.
Videl sem tudi neki 18 colski field coil driver, izgledal je impresivno, pa Mundorf je imel celo paleto novih AMT-jev...

Field coil podoben temu:

http://www.field-coil.com/field-coil/RF-C805/

15 field coil [1280x768].jpg

Mundorf AMT:
Attachments
Mundorf AMT [1280x768].JPG

AUDIOEXPERT
Stara faca

Re: Munchen High End 2010

Postby AUDIOEXPERT » 10 May 2010, 11:11

Vidali,Miha Holcman in jaz smo bili tam!
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU ! www.audioexpert.si kranjec.audio@siol.net

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 10 May 2010, 11:14

in ste prišli nazaj brez vtisov? :crazy:

AUDIOEXPERT
Stara faca

Postby AUDIOEXPERT » 10 May 2010, 12:04

Enih par zanimivih stvari je bilo,govorim o sebe... veliko pa že videnega od prejšnjih let.
Nad parimi stvarmi sem bil totalno razočaran, v eni sobi z čudovitimi zvočniki in subom kot omara.
Zvok pa tak,da sem skoraj šel k dedu in mu rekel,naj vzame dol deko...

kaj podobnega tvojemu izdelku pa ni bilo,kot si sam videl...mislim,da imaš velik potencial in da pokažeš tem nategunom,kaj naredijo slovenčki
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU ! www.audioexpert.si kranjec.audio@siol.net

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 16 May 2010, 12:30

Sem šel poslušati ta večje sisteme, ker me mali pač ne zanimajo in sem našel zanimiv francoski zvočnik Audionec Answer, ki je v basu delal po dipolnem principu, na srednjetonskem področju je imel Rubanoide driver (podobne zadeve je včasih delal Linaeum), za visokotonsko pa Fountek ribbon. Zvok je bil daleč boljši od vseh magicov, focalov, gryphonov, tadov, kharma, yg acoustics in podobnih legend. Od konvencionalnih zvočnikov je še najboljši vtis pustil sistem z Hansen zvočniki in Weiss dacom, za ljubitelje rock glasbe so bili zanimivi še Lansche Cubus zvočniki, z plazma tviterjem, ki imajo deklarirani frekvenčni razpon od 15Hz do 150kHz, ob izkoristku 99dB !!!!
No ja, verjetno so to prvi zvočniki na svetu, ki jim je to uspelo, ampak v basu je meni zvenelo prej kot, da sežejo do 150 Hz, pa še nivo glasnosti je bil daleč previsok, da bi se izognil mučenju ušes. Verjetno bi iz teh zvočnikov lahko nastal zanimiv kraftpaket, če bi visokotonec časovno bolj uskladili.
Potencijal bi morali imeti še Ampli Manifesto, vendar jim je spodletelo; ne moreš namreč pričakovati, da bo en kup kalotic, razmetanih daleč narazen, zvenelo koherentno, žal.
Presenečenje je bil sistem Music Reality, ki sploh ni imel svoje sobe, bili so kar na hodniku, zaradi KR Kronzilla SDi 35 integrirca z USB vhodom in VSR zvočniki pa so zveneli zelo naravno in živo, me je kar not potegnilo.
Poslušal sem še par elektrostatov, vendar so se razstavljalci premalo potrudili pri setupu, tako da končni rezultat ni bil kaj posebnega.

http://avforum.no/forum/generelle-guide ... -10-a.html
Attachments
Audionec Answer.jpg
(14.12 KiB) Downloaded 1236 times
Lansche Cubus.PNG
Ampli Manifesto.jpg
(62.29 KiB) Downloaded 1236 times
KR Kronzilla SDi 35 in Von Schveikert.jpeg

Return to “Audio srečanja, sejmi, etc”