AUDIODIY SREČANJE NA VRANSKEM PART 7

Senca
Stara faca

Re: AUDIODIY SREČANJE NA VRANSKEM PART 7

Postby Senca » 18 Feb 2014, 22:21

ro-bi wrote:Kako je bila pa primerjava med kitajcem in korošcem v srednjih in visokih tonih?

Sedaj, ko sem ponosen lastnik tega ojačevalca :zmaga: , ti lahko povem izkušnje - razlike v svojem sistemu. Ojačevalec, ki si ga naredil je dosedaj najboljša zadeva, ki sem jo imel doma. Zvok ne prihaja več iz zvočnikov ampak ga je polna cela soba - hitrost, detajli, fokus :shock: :o :shock: .
Da pa izključimo morebitno prisotnost "psiho-ego-audio-efekta" je takšno tudi mnenje prijateljev, ki poznata moj sistem v detajle in smo imeli zelo prijetno druženje s testiranjem.

Robi - kapo dol, res si mojster :super:

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 19 Feb 2014, 21:40

Točno in to jaz že dolgo vem! :super:

ro-bi
Stara faca

Postby ro-bi » 19 Feb 2014, 22:28

Mi je zrastlo za tri prste špeha :)

Hvala :super:

Senca
Stara faca

Postby Senca » 26 Mar 2014, 11:07

Včeraj sem se malo "igračkal" z ojačevalcem in na predojačevalnem delu zamenjal:

- Jantzen Z-Superior (rdeče) kondenzatorje z Jantzen Z-Silver (srebrni)
- keramični upor z audiofilskim Jantzen Superes

Zamenjavo sem opravil zaradi firbca ali se bo zvok kaj spremenil oz. kakšen bo vpliv srebrnih kondenzatorjev, saj sem ob enaki menjavi v zvočnikih bil zelo prijetno presenečen.
Tudi tukaj je bil rezultat pozitiven, saj je ojačevalec še dodatno pridobil na kvaliteti (vsaj za moj okus), predvsem v detajlih in iskrivosti zvoka, ki te kar vleče vase. Sedaj grem pa veselo nazaj pred feršterkerijo in poslušat glasbo!

ro-bi
Stara faca

Postby ro-bi » 27 Mar 2014, 12:54

Tisti upor omejuje tok na grelec lampe. Upam, da si dal čisto enako vrednost in pa na zvok ne vpliva, mimogrede ;)

Pri kondenzatorjih se pa lahko pozna, to pa.

Največja sprememba je v sami lampi. Probaj kako drugo dat notri (pri ugasnjenem) in poročaj.

Senca
Stara faca

Postby Senca » 27 Mar 2014, 14:22

ro-bi wrote:Največja sprememba je v sami lampi. Probaj kako drugo dat notri (pri ugasnjenem) in poročaj.

Ko sem nabavil kondenzatorje, mi je Matej dal na testiranje tudi 7 različnih ECC88 lampic oz. njihove izvedenke (E88CC in 6N23P). Razlika v zvoku je pri menjavah lampic očitna, vendar tukaj potrebujem nekaj časa za testiranje, ker ne igram "na prvo žogo" oz. na prvi zvok. Trenutno imam noter 6N23P in se zelo dobro obnese.

ro-bi
Stara faca

Postby ro-bi » 27 Mar 2014, 19:47

Pazi , da bo imel grelec enak nazivni tok, to je 300mA. Napetost ni stabilizirana in tok omejuje upor, zato pazi, kaj daješ notri.Lahko pa prekontroliraš tako, da izmeriš napetost, ko bo lampa notri in ta ne sme biti čez 6,2V. Po defoltu je tam notri okrog 5,5V, če me spomin ne vara.

Splača se ti probat kako ECC88 od Ei NIŠ, pa philips ECG JAN 6922 ( ta špila, kot nora), pa kako RCA,....razne sovtek in JJ so pa bolj tako tako- preveč tubby sound zame.

Senca
Stara faca

Postby Senca » 31 Mar 2014, 00:50

Pri menjavi lampic sem šel z naslednjo v maximum kar je posodil Matej (Kalimero) in sicer na Philips Miniwat E88CC SQ.
Rezlutat - :zmaga: .

Natančnost, čistost, detajliranost, energija, širina ter globina zvoka, poleg tega pa poslušljivo tudi na dolge proge.....
Zanimivo pa je, da je ta zvok pritegnil tudi ostale člane družine in je "feršterkerija" prižgana ter igra ves dan.

berni
Uporabnik

Postby berni » 31 Mar 2014, 13:53

Če hočeš še bolje, je treba valvo, amperex ali siemens iz 60..e188cc
Sem jih vstavil namesto Mullard e88cc in je razlika več kot očitna.
Mullarde(6kos) imam viška. ;)

Senca
Stara faca

Postby Senca » 31 Mar 2014, 21:24

berni wrote:Če hočeš še bolje, je treba valvo, amperex ali siemens iz 60..e188cc
Sem jih vstavil namesto Mullard e88cc in je razlika več kot očitna.
Mullarde(6kos) imam viška. ;)

Se slišiva preko PM.

Return to “Audio srečanja, sejmi, etc”