Limb mass absorber

Vaši zadnji avdio dosežki...
mico
Uporabnik

Limb mass absorber

Postby mico » 01 Mar 2014, 00:48

Pozdrav!

Na spletu sem izbrskal načrte za tak panel, ki naj bi delal v bass področju - in ker si bom doma počasi uredil akustiko dnevne sobe sem iskal nekaj temu podobnega.
Zadevo sem najprej hotel preizkusiti in sem naredil pač toliko ,da preizkusim princip.
-mere so (50x60x12)cm okvir in zadnja stranica MDF.
-spredaj v okvir zalepljen gumjasti panel 1cm debeline 8kg/m2
-polnilo je izolacija- steklena vlakna 5 cm debeline(se ne sme dotikati sprednjega panela)ni na sliki
-odzadaj zaprto (da tesni 100%)
- frekvenca delovanja 67 Hz ( ozkofrekvenčno delovanje)
Panel sem postavil v kot ter neposredno bližino suba .
mikrofon je postavljen na mesto poslušanja ( na kauč :mrgreen: )
Zadnja fotka je waterfall diagram prej potem (zelena prej, viola potem)- sorry za slike iz tel in premali wf diagram.
Na papirju zgleda zadeva kar obetavno tako , da bom še vstrajal in naredil še kakšen panel za kakšno drugo frekvenco.

Še link do foruma kjer lahko prebetet kaj več in načrtov!

http://www.gearslutz.com/board/bass-tra ... rbers.html

LP Mičo
Attachments
DSC_0208.jpg
DSC_0209.jpg
DSC_0210.jpg
wf.jpg
(22.03 KiB) Downloaded 340 times

softspeaker
Site Admin

Re: Limb mass absorber

Postby softspeaker » 02 Mar 2014, 16:10

Hoj Mičo,

zanimivo, se pravi to bi naj bilo boljše, kot Helmholtz Resonant Absorber ?

http://www.audioholics.com/room-acousti ... t-absorber

mico
Uporabnik

Re: Limb mass absorber

Postby mico » 03 Mar 2014, 00:04

Dosti je napisanega o tem v linku (forum). :)

Mislim pa, da so mnenja deljena kaj je boljše(kot vedno :wut: ). Oboje deluje ozkopasovno in seže tudi v zelo nizke frekvence. Helmholz resonira in naj bi s tem obarval zvok, limb mass pa deluje malo drugače ker je vzmet membrana ne pa zrak. Oboje pa bi bilo smiselno uporabiti kot dodatek poroznim absorberjem( ki delujejo širokopasovno) -recimo za ugonobitev kakšnega peaka ,ki štrli ven na frekvenčnih meritvah sobe in je v območju kjer ostali porozni paneli ne delujejo( ali pa bi morali biti ogromni) recimo pod 80 Hz.

Izsek iz teme :

I also have a theory that whilst Helmholtz resonators are useful in the mid band, their use at low frequencies is questionable. I have read that 13th century Swedes used to use "jars" and "sound pots" to prolong the reverbration of dead theatres. These are basically high Q Helmholtz resonators. To my mind, having something that is singing in tune with what you are trying to eliminate does not make sense and something inert like the limp mass is preferred.

Return to “Kaj trenutno ustvarjate?”