Bukšelf

Vaši zadnji avdio dosežki...
AUDIOEXPERT
Stara faca

Re: Bukšelf

Postby AUDIOEXPERT » 02 Sep 2012, 15:40

Sem povedal jirziju, da kondenzarorski mic rabi phantom power, tak da vama ne bi mal povedal kake zgodbe o ljubezni materi in psu, :boks:
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU ! www.audioexpert.si kranjec.audio@siol.net

Perk
Stara faca

Postby Perk » 03 Sep 2012, 16:20

AUDIOEXPERT wrote:Sem povedal jirziju, da kondenzarorski mic rabi phantom power, tak da vama ne bi mal povedal kake zgodbe o ljubezni materi in psu, :boks:

Pravljičar............. :hihirit:

Perk
Stara faca

Postby Perk » 04 Sep 2012, 16:39

Končno mi je uspelo pripraviti mikrofon, računalnik in programovje k sodelovanju. Vzrok mojih težav so bile
nastavitve zvočne kartice, ki ni in ni hotela "videti" mikrofona kot snemalne enote. Zdaj v programih za merjenje
dobim nek odziv, zagotovo pa me sedaj jeb*ejo nastavitve le-teh, saj dobim, ne glede na to ali merim basista ali
hocha ali pa oba skupaj na 5kHz +20db špic.

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 04 Sep 2012, 19:36

fak.
mikrofonija? preveri jakost signala na vhodu za mikrofon....

Perk
Stara faca

Postby Perk » 04 Sep 2012, 21:59

Po mojem skromnem znanju bi do mikrofonije ne smelo priti, ker je mikrofon definiran kot izključno snemalna enota. Je pa
bila mikrofonija prej, ko sem imel mikrofon v nastavitvah omogočen v načinu tako snemanja kot tudi predvajanja.
Mi pa Arta javlja nekaj v stilu, da je vhod zvočne kartice blizu klipinga. Ma klinc je to...integrirana kartica, žnj mikrofon
in nič izkušenj. Ampak...kljub vsemu temu se ne dam. Bolj kot me kaj zajeb*ava, bolj sem žareč.

untitled.JPG

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 05 Sep 2012, 00:34

Good Attitude :super:
Ja potem pa zmanjšaj jakost na vhodu. Če ne bo nič delalo, lahko prineseš komp k meni, pa boma skupaj pogruntala....

Perk
Stara faca

Postby Perk » 05 Sep 2012, 09:04

Sem zmanjšal output iz -3db na -20db, klipinga ni bilo več, Arta je to nastavitev kao sprejela, ko po opravljeni meritvi preverim
kalibracijo, je vrednost zopet nastavljena na -3db :nicjasno:
Nastavitve kompa so v glavnem takšne
nastavitve.JPG

rezultat nearfield meritve v Arti pa takšen
odziv.JPG

Z istimi nastavitvami pa lspCAD ne trzne......na 90db skoraj ravno od 0-5000Hz, potem pa signala kao ni več.
Mogoče mi pa mikrofon ne nese dlje kot do 5kHz.

Sem še malo štrikal, lsp je trznil in tole ne more biti to....bas je rezan na okoli 2khz s I. redom, hoch pa na 4 khz s III. redom (delovna kretnica), BR uglašen na okoli 50Hz....

skupaj.JPG

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 05 Sep 2012, 11:14

Pazi na frekvenco vzorčenja (sampling rate), pri LSP CAD mora pod settings biti nastavljeno na 48kHz, isto pri ARTI, pa smoothing si nastavi na 1/6 ampak ne več, bodo grafi bolj pregledni. Pri LSP CAD se vidi, da si imel sampling rate na 8000Hz, kar je dobro samo za meritve nizkotonskega področja.
Ne vem zakaj imaš odprt razdelek SPDIF, saj tu ga ne rabiš, prav tako mi je sumljivo, da imaš na desnem stolpcu za predvajanje mikrofon na mute?

Perk
Stara faca

Postby Perk » 05 Sep 2012, 11:28

Glede vzorčenja mi je vmes potegnilo :mad:
Sem mislil, da je SPDIF pomemben.....ko sem imel v njem output definiran "digital and analog" mi
mica kot snemalne naprave ni dovolili označiti. Če v desnem stolpcu mic "odmutam", dobim mikrofonijo.
Vmes sem šel po drug žnj mikrofon, ta naj bi nesel od 50Hz-14kHz.....itak rumeni štancajo te podatke
bolj kot ne na pamet :lol: Pa je spet vse bolj kot ne za qrac, v lsp-ju je za vsakič ko pritisnem
na start, rezultat drugačen (včasih precej drugačen), tako da ne vem kaj mi meri. Mogoče kartica
meri samo sebe.......

Perk
Stara faca

Postby Perk » 05 Sep 2012, 11:39

Arta zdaj pravi tole ( samo basist, mic cca švoh 10 cm od centra basista)......smoothing me pa v Arti ne j..... pet
posto, kar koli nastavim je isto

FW168 solo nf.JPG

Return to “Kaj trenutno ustvarjate?”