Bukšelf

Vaši zadnji avdio dosežki...
AUDIOEXPERT
Stara faca

Re: Bukšelf

Postby AUDIOEXPERT » 12 Aug 2012, 22:55

Banda :joske:
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU ! www.audioexpert.si kranjec.audio@siol.net

Perk
Stara faca

Postby Perk » 24 Aug 2012, 14:52

Končno sem dobil front plate (navsezadnje jih ni delal Pinč), tako da je delo lahko šlo naprej. Škatle sem kital in drgnil, da mi je šlo na bruhanje (pa še vedno niso OK), tako da sem za prednje plošče akrilni kit redčil z vodo, da sem dobil gostljato smetano, podobno jupolu in to z pleskarskim valjčkom v dveh slojih nanesel na plošče.
P8227482-1.jpg

Po prvem nanosu je izgledalo takole
P8227483-1.jpg

Dvakrat kitano, dvakrat brušeno in prvi nanos šprickita
P8227484-1.jpg

Naj povem, da je takole packanje živa muka in stroškovno potratna zadeva. Če vam ličar reče 200 ojrov za štrihanje škatel volumna cca 15 litrov, mu plačajte brez pregovarjanja :cry: pa še na pivo ga povabite. Sam sem za barve, kit in šmirglpapir porabil na okroglo 100 ojrov, na vsakem prstu imam po tri žulje (brusit je treba na roke, z mašino zabrusiš zelo hitro), pa še ni tako, kot bi hotel.

Danes je bila (končno) na vrsti končna montaža. Še dobro, da je bila moja v službi, drugače bi kište in jaz družno leteli skozi okno
P8247488-1.jpg

Takole pa izgleda končana zadeva, z delovno kretnico za "razgibavanje" driverjev
P8247490-1.jpg

P8247493-1.jpg

Zaenkrat počivajo na stolih, kasneje jim bo treba priskrbeti malo boljši plac :mrgreen:
Ker sem kot "ata" najmanj merodajalen za podajanje ocene, bom rekel le, da je prvi vtis pozitiven. Basa ni ravno za izvoz, je pa tu. Wubl-mumbl-tumbl disko bas mi itak ni bil nikoli preveč pri srcu. Bi bilo pa strašno fino, če bi bil bas malček hitrejši. Ma, upam da se bo tudi to sčasoma in s pravo kretnico uredilo. Zornji konec pa cinglja in cmoklja, da ga je veselje poslušati :band: Do sedaj sem poslušal le kalote, tole pa je tako, kot da bi s kalote odstranil debel koc. Jim pa sedaj, ko so neuigrani paše malo bolj "uvela" glasba. ZZ Top komaj prežvečijo, Metallico sem dal pa po dveh komadih ven :lol: . No ja, pa kakšen boljši feršterker bi znal vspostaviti red, moj Harman jim niti približno ni kos :roflol:

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 24 Aug 2012, 16:20

Ja, fajn, samo da špila in da se ne kadi ven... :super:

Kar se tiče tega, da jim bolj paše malo bolj "uvela" glasba, to je problem vseh zvočnikov, ki imajo rezno frekvenco med 2 in 4 kHz in, ki uporabljajo tviterje do spodnje mejne frekvence (do koder sežejo). Ko se enkrat naučiš kako se to porihta, zvočniki ne žagajo več, ampak to je že čisto druga tema o kateri ne bi zdaj utrujal vesoljno publiko, ker itak mate že poln k... mojega pametnjačenja... :preach:

Perk
Stara faca

Postby Perk » 24 Aug 2012, 18:42

Utrujaj, utrujaj, saj če komu ni, mu ni treba čitat :super:

Perk
Stara faca

Postby Perk » 01 Sep 2012, 11:27

Sedaj ko so se driverji ulaufali (ton generator 20hz, primerna jakost in kamot lahko greš od doma, sliši se tako ali tako nič :lol: ) je basa precej, sta pa srednji in zgornji
konec še vedno "nervozna", presvetla in presuha. Še vedno jim paše uvelost. Mk2 kretnica bo morala rezati hohtonerja oktavo višje, pa da vidim, ali grem v pravo smer. Poskušam z meritvami, uporabil različno tako ali drugače dostopno programovje in ugotovil da :
a. sem popolni kmet in meritve niso zame spljoh
b. imam hin mikrofon (tisti, ki mi ga je posodil AudioEx itak priključen direkt na komp ne dela)
c. sem naredil zvočnike, ki so po trueRTA na 90db popolnoma linearni po celotnem vesolju znanem spektru :crazy:

Seveda bi rad, da bi bil odgovor c. vendar se bolj nagibam k b. ali a. :nicjasno:
Nič, drug teden grem po en žnj mikrofon za par ojrov in poskusim še enkrat........

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 01 Sep 2012, 11:38

Če ti je expert posodil kondenzatorski mikrofon, rabiš phantomspeisung.

Perk
Stara faca

Postby Perk » 01 Sep 2012, 12:17

Ga bom oklincal da nekompletno robo posoja :mrgreen:
Sem probal moj mikrofon, sicer dela ampak v vseh programih dobim no-go. Se bom vrgel v stroške
in šel po tega http://www.mimovrste.com/artikel/1270018322/namizni-mikrofon-acme-mk-200#tech
Če tudi ta ne bo delal, potem mi ostane samo še varianta a. :crazy: :mad:

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 01 Sep 2012, 12:26

Nekaj ti ne štima pri nastavitvah, 100%

Perk
Stara faca

Postby Perk » 01 Sep 2012, 12:33

Kaj pa vem....... zvočna kartica ni biser, bi pa naj bila OK, vsaj lspCAD tako pravi, uporabljam mikrofon ki je na slušalkah (head set),
nastavitve v programih sem pustil bolj ali manj pri miru. Večina programov niti ne trzne, nekateri pa narišejo idealno krivuljo, ki je v bistvu
bolj kot ne ravna črta....tole nikakor ne pride preko mikrofona, ker je rezultat isti tudi če mikrofon stisnem v pest.

mls.JPG

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 01 Sep 2012, 13:05

V nadzorni plošči preglej dodatne možnosti na zvočni kartici, pod audio, zvok, snemanje ali nekaj takega, absolutno pa mora biti pravilno nastavljeno v programu, kjer meriš.

Graf, ki si ga prpopal, ni meritev od mikrofona, nimaš še v redu nastavljeno.

Return to “Kaj trenutno ustvarjate?”