Bukšelf

Vaši zadnji avdio dosežki...
Perk
Stara faca

Re: Bukšelf

Postby Perk » 05 Sep 2012, 11:57

Edino meritev BR izhoda izgleda približno tako kot bi morala......

BR.JPG

Perk
Stara faca

Postby Perk » 05 Sep 2012, 12:23

Saj vem, da sem tečen :mrgreen:
Primerjava meritve samo basista, mic od centra 5 cm. Za moje nevešče oko je nekako isti šmoren. A mi je ratalo izmerit?

primerjava.JPG

AUDIOEXPERT
Stara faca

Postby AUDIOEXPERT » 05 Sep 2012, 14:02

http://www.fountek.net/products.asp?id=47

Takle so oni zmerl!

lp,Boštjan
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU ! www.audioexpert.si kranjec.audio@siol.net

Perk
Stara faca

Postby Perk » 05 Sep 2012, 14:41

Sem gledal, kaj so oni izmerili ampak se to ne da čisto "zdravo za gotovo" primerjat, čeprav bom spet rekel, da je takole
na uč od prilike podobno.

Vmes sem naredil drugo kretnico, vse skupaj sem malo "dvignil", sedaj je bajs rezan na 3kHz s II. redom, hoch pa na 6kHz s tretjim redom.
In kaj se je zgodilo?? Včeraj je moja lepša polovica dejala, da se ji ob poslušanju zdi kot da bi bila na koncertu, ampak po 15 minutah raje
ugasne vse skupaj in si šalta radio v kuhinji :lol: Nekako podobno sem slišal tudi sam, le da sem jaz vztrajal do glavobola :crazy:
Z novo kretnico pa je danes takole: koncert je v določeni meri še vedno tu, zvok je manj "vsiljiv" in vse skupaj se je nekako umirilo.
Če so komu sledeči komadi znani, potem ne bo težav z opisom:
Diana Krall/Temptation - še vedno zelo luftig, vsi detalji so tu, vokal je dobil rahel žamet
Rebecca Pidgeon/Fhear a Bhata - babnica se je umirila, glas je žameten tudi ko ga potegne navzgor. stopila je korak dva nazaj, violina
ki šiba zadaj pa je mislim da malček bolj izrazita (prej jo je komaj da kaj bilo)
Kreslin/Theessink - Sitting on the top of the world - prej sta bila slišati kot rahlo nagajiva pobiča, sedaj pa kot dva stara fak*rja :super:

OK, toliko o "uveli muziki, ki je itak že prej nekako cingljala

Metallica - album ....And justice for all - najbolj "suh" album, kar jih premorem. Pa se ga sedaj nekako da poslušat, žaganje skorajda ni več nadležno,
bas je trdo "gumijast", vokali na mestu.
Michael Jackson - Superfly sister - bas drma da je veselje, zgoraj cinglja in cmoklja (vmes itak ni kaj veliko), Jackov vokal lepo vkomponiran. Komad diši po pribijanju "do bola" :yeah:
ZZ Top - The best off vol 1 - malce uvela ritem kitara, drugače pa ..... pribijaj in uživaj :vsekan:

Mogoče bo kdo mislil, da sem čisto usekan ampak razlike je toliko, da me kar boli :bad_song: :yeah:

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 05 Sep 2012, 15:30

Kretnica lahko z različnimi uglasitvami pokaže več razlik, kot pa bilo katera druga komponenta, to je ponavadi ljudem, sploh audiofilom težko dopovedati, ker se jim najbolj dopade, če lahko s kabli kaj "rešujejo", ampak dobro, mi nismo audiofili - razen audioexperta! :P

Perk, tak na daljavo je težko zadeve rihtati, je pa res, da zanesljivo napreduješ in to naprej :super:

Najbolje bi bilo, če bi vufer in siker meril na 1 ali 1.5 metra, v osi sikerja in z SR 48kHz, boš dobil najbolj realno sliko, v katero smer moraš iti s kretnico.

Perk
Stara faca

Postby Perk » 05 Sep 2012, 16:21

Probal izmeriti po navodilih pa spet dobim z vsako meritvijo
drugačen rezultat. :-((angry

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 05 Sep 2012, 19:30

Zdaj nisem ziher, o čem govoriš, Just MLS je občutljiv na okoliški hrup in ti bo, če nimaš tišine, vsakokrat izmeril drugačen razpon v basu, ARTA ima pa drugi algoritem, je mnogo manj občutljiva na okoliški hrup in da vsakokrat praktično isti rezultat. A lahko meriš tudi impedanco? Če ja, potem bi lahko impedanco in frekvenčni razpon obeh zvočnih enot eksportiral v txt datoteke, jih potem uvozil v neki CAD program in izvedel simulacije kretnice, je ceneje in hitreje, kot pa vsakokrat švasati drugi materijal in preverjati z meritvami, če štima.

AUDIOEXPERT
Stara faca

Postby AUDIOEXPERT » 05 Sep 2012, 20:53

Se opravicujem da sem dal link do njihov
ih meritev

AUDIOEXPERT
Stara faca

Postby AUDIOEXPERT » 05 Sep 2012, 20:55

Pa test ocetovstva te caka vmes pa se meritve v vatikanu naredi

Perk
Stara faca

Postby Perk » 05 Sep 2012, 21:03

AUDIOEXPERT wrote:Pa test ocetovstva te caka vmes pa se meritve v vatikanu naredi

Monika užaljena :hihirit: Hotel sem samo reči, da se njihovih meritev ne morem jemat
kot referenco, saj so merili v drugačnih pogojih.

Soft, s tem, da mi za vsako da različen rezultat mislim to, da mi pod enakimi pogoji in nastavitvami
da različne rezultate meritev, tako da nekaj ni v redu. Včasih mi rata, največkrat pa ne. Pa nena vem zakaj ne.
Impedance ne morem merit, nimam inštrumentarij, vse skupaj v txt pakat, izvažat, uvažat.....jao cel šmoren, jaz
pa tako len :mrgreen: in nerazgledan.......

Return to “Kaj trenutno ustvarjate?”