PassLabs buffer B1

Phono, tranzistor, cevni...
igor0203
Uporabnik

PassLabs buffer B1

Postby igor0203 » 15 May 2009, 18:55

Lahko kdo napiše kaj več o tem predojačevalcu oziroma bufferju? Po netu je ogromno pozitivnih kritik, vseeno pa me zanima, če je kdo imel možnost to poslušati ali pa celo poseduje ta preamp?
Nelson na svoji strani nudi za 40$ profi-made PCB in uparjene FET-e, kar se mi sploh ne zdi veliko, glede na to, da je za FET-e potrebno kar nekaj časa, da jih upariš.

Iščem nek preamp za Studio-SE od g. Borivoja in ne vem kaj bi naredil. Pass Aleph P1.5, B1,... :?

Image

baltazar
Uporabnik

Re: PassLabs buffer B1

Postby baltazar » 17 May 2009, 14:26

Sorry če bo malo off topic; Če iščeš predamp, razmisli tudi o Borivojevem Adagio predampu na lampe. Meni je bil zvok zelo všeč. Verjetno bom celo svojega Vikija predelal na to shemo, ko bom našel čas.

igor0203
Uporabnik

Postby igor0203 » 17 May 2009, 19:31

Jaz bi, če bi bila možnost, to najraje prej poslušal, da vidim, če mi bo zvokovno všeč.

boraomega
Uporabnik

Postby boraomega » 19 May 2009, 22:36

@baltazar
Hvala lepo baltazar za tako dobro misljenje o ADAGIO preampu. Da, on bi se izvrsno slagao sa Studiom ali i sa vecinom drugih visokokvalitetnih ampova. Mislim da je jedan broj ljudi u Sloveniji imao prilike da ga cuje na vasem FEST-u u Domzalama i izgleda da im se svideo?!
If you are arguing with an idiot, first make sure that he is not doing the same thing.

baltazar
Uporabnik

Postby baltazar » 25 May 2009, 21:44

@boraomega
Ja, tudi jest sem bil med temi ljudmi in mi je bil res zelo všeč.

@igor0203
Na "sosednjem" forumu (mislim, da si tudi tam član) sta dva soforumaša, ki imata ta predojačevalec že narejen. Mislim, da ga uporabljata ravno v kombinaciji s studio ojačevalcem. Imata nick: dadi in _ID_ . Ne vem, če sta tudi člana tega foruma. Vprašaj, če ti ga morda posodita na test.

pinc76
Stara faca

Postby pinc76 » 25 May 2009, 22:03

Zdravo

Morda malo iz teme pa vseeno . :yeah:
Če bi koga zanimalo imam že zjetkane ploščice za VIKI-CLONE tube line preamplifier.
Sem se odločil da ga ne bom delal pa bi se jih rad znebil :mrgreen:

LP Pinc76
Les je naravni materijal zato barvne ter strukturne spremembe niso del reklamacij
www.rmsound.si

igor0203
Uporabnik

Postby igor0203 » 25 May 2009, 23:08

@baltazar: Misliš Adagio ali Pass B1?

baltazar
Uporabnik

Postby baltazar » 27 May 2009, 11:37

Adagio.

ro-bi
Stara faca

Postby ro-bi » 20 Jun 2009, 02:29

V mojem sistemu igra preamp, dizajn Nelson Pass, model BRIDEOFZEN.
Zvokovno je ta preamp zame najboljši, kar sem jih imel priložnost slišat. Zvok je gladek, svilen, brez umetnih dodatkov topline, nikoli pa sterilen.
So pa nekateri pisali, da je to najslabši preamp od Nelsona..... :nicjasno:

p.s.
Original VIKING, kasneje predelan pri BH na druge lampe, mi, naprimer, leži v kleti, ker se ne more kosat z njim
lp

Bob s. McNamara
Nov uporabnik

Postby Bob s. McNamara » 27 Jun 2009, 23:17

Replika na @ro-bi_jev post

Bride of Zen: Ja Nelson Pass je pravi guru za FET-e. Ima čisto svoj kotiček na morda najbolj razvpitem forumu diyAudio.com. Kar se tiče njegovih dizajnov z MOSFET-i sicer nimam pripomb.
Osnovne značilnosti preprostejših vezij so:
-minimalizem (manj je več, manj aktivnih elementov na poti signala manj popačenj)
-jerdo njegove filozofije in očitnih uspehov je tudi enormna poraba vseh vezij, MOSFET-i enostavno morajo "švicat", torej je bias nastavljen tako visoko, da se vse opazno greje. Tudi sam sem opazil precej bolj blagozvočno delovanje teh dizajnov, če so tako nastavljeni.
-delovna točka je nastavljena zelo daleč v linearno področje delovanja, glede na prvi točki je njegov dizajn precej soroden prej omenjenim tube (pre in/ali ampom)
-SUSY sklopi (ali supersymetry) patentirana zadeva za doseganje še boljših karakteristik (popačenje, PSRR, THD,...)

Tudi za Bride of Zen velja, da lahko z posrečeno kombinacijo komponent dobiš živahen zvok. Basa nikoli ne zmanjka (nekje je bilo diskotirano, da se z lampašem takega zvoka ne da dobit brez uporabe CFja, ampak naj opozorim tudi na kompatibilnost setupa, ki se ga ne da uganit ali zadet kar tako na prvo žogo) gre globoko (tukaj se izkažejo najboljši ločilni kondenzatorji na vhodu in izhodu, še raje bi videl kakšno DC coupled varianto). Z dobrim napajalnikom kakšnega bruma praktično ni in tudi šum je dosti pod nivojem večine končnih stopenj.

@ro-bi: daj napiši kakšno podrobnejšo recenzijo karakterja z znanimi posnetki in če imaš možnost zamenjaj še recimo vir signala in amp (kaj imaš priključeno sedaj?)

LP Bob
Brains, like hearts, go where they are appreciated.

Return to “Predojačevalci”