Zakaj ni novih tem

Na splošno o avdiu in drugih temah
ro-bi
Stara faca

Zakaj ni novih tem

Postby ro-bi » 03 Mar 2012, 23:13

Slabo mi objavljate nove teme. Grem večkrat gledat in nič. Dajte zbrat malo poguma- včasih so vam nepomembne teme lahko marsikomu zanimive in poučne.
Korajža velja!
lp
Robi

softspeaker
Site Admin

Re: Zakaj ni novih tem

Postby softspeaker » 09 Mar 2012, 01:17

Kot vidiš, se pogovarjaš z duhovi, oziroma sam s sabo - nikogar ni doma :nounou:

Kaj pa vem, mogoče je tudi na področju DIY recesija, v Sloveniji že.

Sicer pa samogradnja zvočnikov (če se omejim samo na njih) ni smiselna, če hoče kdo kaj prišparati, oziroma ni smiselna pri enostavnih dvosistemcih, ker se večinoma za relativno mali denar že dobi kaj dovolj kvalitetnega gotovo narejenega, v trgovinah, bolj se splača pri izdelavi kakšnih večjih in kompleksnejših sistemov in pa seveda, če hočemo kaj unikatnega.

Sam največjo vrednost samogradenj vidim prav v slednjem, da se naredi nekaj posebnega, pa naj bo v smislu dizajna, eksotičnemu principu delovanja ali obojega skupaj, ne pa recimo v kopiji kopije - kopije, teh je na tržišču na tone in mi ni jasno kako ima folk še sploh interes to delati, ker niti v zvočnem, niti v estetskem smislu ne nudijo ničesar ali pa bore malo.

Vidim pa, da imajo določeni narodi po Evropi, med njimi tudi naši sosedje Madžari in Italijani zelo razvito DIY sceno in si upajo raziskovati tudi bolj eksotične zadeve, kar je super, ker dviga splošni nivo znanja in izkušenj, ter prispeva k pestrosti scene. Še posebej je zanimivo, ko se lotijo izdelave lastnih zvočnih enot, kar vsekakor lahko štejemo za najnaprednejšo obliko DIY.

Tisoč in ena varijanta na temo "mali bookshelf" je meni osebno že nočna mora, ki kar ne mine in ne mine... :dolgcas:

MihaM
Uporabnik

Postby MihaM » 09 Mar 2012, 12:19

Financije financije . . . zakaj pa misliš, da se delajo mali bukšelfi, ker ostali 3 way sistemi prinesejo zraven dokaj velik poskok v ceni samogradnje. Že na kretnici se pozna 35-40% , če želiš kolikor toliko dober material in pa naprej na enotah. Občtil na lastni koži, ko nekako zmanjka za HQ špule in kondlce za tretjo enoto ;)

Meni se je osebno ustavilo ravno zaradi tega, ker so postale ostale prioritete pomebnejše ;) Upam, da bo v prihodnosti bolje. ;)

ah ja .. izgovori izgovori izgovori...

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 09 Mar 2012, 12:46

Zato pa pravim, da če hočeš poceni skozi priti, moraš kupiti gotove zvočnike, ni varijante, da je samogradnja cenejša.

Return to “Razno”