Sub v boxu

Vse v zvezi z avto akustiko...
D'men
Nov uporabnik

Sub v boxu

Postby D'men » 28 Aug 2009, 00:24

Lepo pozdavljeni vsi supaj!

Vem, da sm bil mal ku**a lena, ker sem se šele zdej pojavu na forumu, poleg tega se pa še najprej v temi avtoakustika oglasim :oops: :roll:

Ampak vseen, imam prošnjo, če bi mi lahk pomagal. In sicer, v avtu bi si rad uredil ozvočenje, za dokaj nizko ceno. Ojačevalc že imam od prej in sicer enga 4 kanalca (naj bi imel 4x200W). Dva kanala imam namen vezat v most (bridge) za sub, ostala dva pa gresta v vrata spredaj.
Nevem pa, kako bi lahko sub zrihtal. Razmišljal sem, da naredim škatlo z 10 colski driverjem (mogoče bi 12 colski driver porabil preveč prtljažnika :) ). Nevem pa kakšen volumen naj naredim...okoli 50l (bass reflex), oz. kolikor pač driver zahteva? A bi se to sploh obneslo? Namreč, s tem sem se zaenkrat samo v hiši ukvarjal, nevem pa kako se to obnaša v avtu...bi pa rad čim bolj izkoristil driver :)

Mogoče bo ta predlog zelo neumen, ampak vseen..bi se dalo mogoče uporabit dipolca iz HOBBY HiFi in sicer DiSub 12/2? Kaj pa če bi "škatlo" še malo pomanjšal, tako da bi bila za dva 10 colska driverja, ali je to že totalna bedarija? :lol:

Aja, driverja še nimam, zato me zanima, če ima kdo kakšen predlog za soliden in poceni driver, oz. kar bi blo najbolj primerno? :)
Upam, da nisem preveč zahteven :)

Za pomoč se vam vnaprej lepo zahvaljujem!

Lepo se mejte
LP DOmen

MihaM
Uporabnik

Re: Sub v boxu

Postby MihaM » 28 Aug 2009, 00:30

Moj predlog .. nerabiš odkrivat tople vode ..

Uporabi Chorus Line 12 ko , ...

Glede skatle, ti bo prodajalec povedu kaj nardit, jaz osebno pa ti priporočam kompresijo, če nerabiš nekaj pretirano nabijat in boš uporabljal sub za poslušanje.

Bi ti sicer lahko še kaj drugega predlagu kot je kak JL, DLS, GZ , ... tudi dobri subi predvsem za v avto, vendar so načeloma dražji .

Lp M.

D'men
Nov uporabnik

Postby D'men » 29 Aug 2009, 17:51

Uu, točno ja! Tega sem pa že slišal na enem hiendfi festu, pa tudi na zadnjem audiodiy srečanju ga je bilo mogoče videti..No, s to razliko, da je bil tale namenjen hišni uporabi :)
No MihaM, hvala ti za tale predlog. Sprva nisem niti gledal za takšnim subom, ker se mi je malo predrag zdel (čeprav vem, da ceneje skora ne gre), ker sem mislil nekaj iz druge roke kupit (trenutno nisem ravno pri dnaru :oops: ), samo bom raje malo premislil.

No, mogoče se bom v kratkem kaj pri Audio Expertu ustavil :)

Bom poročal :)
Hvala, LP

D'men
Nov uporabnik

Postby D'men » 29 Aug 2009, 22:04

Bom pa še mimogrede vprašal, kakšni so pa npr. hertz-ovi ali pa blaupunkt-ovi subi?

AUDIOEXPERT
Stara faca

Postby AUDIOEXPERT » 31 Aug 2009, 14:49

Pa kmalu se oglasi,ker še imam 3 kose,naslednja dobava pa bo nekje konec septembra!
Drugače pa,kot ti je Miha povedal! cca 35l kompesija,pa bo treskal,kot pr norcih,pa še vse zvrsti glasbe ti bo dobro odigralo! :super:
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU ! www.audioexpert.si kranjec.audio@siol.net

D'men
Nov uporabnik

Postby D'men » 31 Aug 2009, 15:01

Ajoj, sam še tri...hm, mal je jajc, ker imam zdej še izpite, pa časa ni...ma če nebo druge, bom pa do naslednjega meseca počakal :)
Aja, kaj pa Fusion EN-SW12ES sub...a imaš teh kaj več na zalogi? Gledam, ker vidim, da jih imaš v akciji :)

Return to “Avto akustika”