Why Power Cables Make a Difference

Zvočniški, povezovalni, električni...

softspeaker
Site Admin

Re: Why Power Cables Make a Difference

Postby softspeaker » 30 Aug 2012, 12:29

LessLoss DFPC Signature...

nisem ravno ljubitelj kablovja, čeprav vem, da je pomembno, ampak med vsemi powercordi, ki sem jih do sedaj sprobal (eni so bili relativno poceni, okrog 250 ojro, eni pa kar dragi, nad 3000), so ti LessLossi totalno zdrmali moje predstave o tem, kaj powercord sploh lahko naredi.
Vsi prejšnji powercordi so prispevali kakih 5 do 7% k splošni izboljšavi zvoka, se pravi, da so v isti meri zreducirali štromarske probleme, ki nas še kar naprej veselo mučijo.
Preizkusu sem pristopil z skepso, ker mi je bilo "mrsko", da bi neki droti lahko v taki meri vplivali na zvok. No, presenečenje je bilo neverjetno, res.
V prvem trenutku se mi je zdelo, kot, da sem v sistem vložil kakih 10 ali 15 jurjev. Pravzaprav mi ni za vzdihovati v audiofilskem slogu, ker je najbolje,če zadevo preizkusite sami.

Če se vam zdi, da problemi s štromom ne obstajajo, da je navaden štromarski kabel absolutno dovolj dober in, če "veste", da sprememb z powercordom, kot je LessLoss ne more biti, potem je super, lahko še v miru spite naprej...

berni
Uporabnik

Postby berni » 30 Aug 2012, 12:43

Kar bo sedaj izgleda kot "push" to nikakor ni.
Seveda si s temi kabli v test vključil tudi mene, da bi se sam in še kdo prepričal kaj zmorejo.
Kot prvo moram povedati, da sem po naravi skeptik, ki prvo vidim probleme in me niti ni tako enostavno prepričati v zadeve. Kabli, sploh napajalni tu niso izjema ampak nanje gledam skoraj z rahlim posmehom oz. vzvišeno. Sploh, če si pogledamo cene in izvedbe nekaterih.
Ravno to pa je tudi pripeljalo do tega, da nekatere med njimi po krivici obtožujemo.
Po vklopu Lessloss Singature (na preamp in izvor Olive4hd, ojačevalec niti ni bil priklopljen preko tega kabla) sem že po 20 sekundah slišal razliko v jasnosti, transparenci in dinamiki.
Vem, da se sliši butasto, da kabel to lahko naredi a razlika je bila očitna in je nisem slišal samo jaz ampak 3 neodvisne osebe. Globina in jasnost odra se je odprla, obrisi instrumentov in izvajalcev so postali veliko bolj jasni in fokusirani.
Seveda tudi "najboljši" kabel iz slabega sistema ne naredi dobrega, lahko pa dobremu sistemu pomaga izluščiti večji del potenciala, ki ga le ta skriva. Verjetno je za to potreben transparenten in neoproščajoč sistem kar moj definitivno je.
Zanimivo, nikdar si nisem mislil, da bom kdaj pisal o tem in na tak način...

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 29 Aug 2014, 15:16

zanimivo:

Generic hints with respect to cable parameters in relation to their effect on the sound

-More copper = fuller sound (subjectively fatter bass) but also less articulate
-Less copper = tighter sound (subjectively more control) but also less colourful
-Finer stranding (litze) = smoother, more refined treble, less good for bass control and transient sharpness
-Thicker stranding = more solid bass and more drive, but also drier treble
-Solid core = better for bass (solid, controlled, fast), less good for treble

-A given amount of conductors divided in individually insulated groups = more articulate but also drier
-Same amount of conductors put together in the same insulator = less articulate, but richer, creamier sound

Of course, there are exceptions, but generally, this is what it comes down to most of the time.

http://www.hifi-advice.com/Lapp-cables- ... eview.html

Return to “Kabli”