Interkonekti-HOMEMADE

Zvočniški, povezovalni, električni...
Senca
Stara faca

Re: Interkonekti-HOMEMADE

Postby Senca » 23 Jan 2010, 09:56

Špilferderber wrote:je kakšna razlika v Neutrik in srebrnih konektorjih?

Poleg tega, da sta različno konektirana kabla, je tudi zasnova malo drugačna in seveda temu sledi tudi razlika v zvoku, katera je malenkost drugačna.

Verzijo z Neutriki sem naredil tako, da sem uporabil dve žički, kateri sem ovijal okoli palčke, katero uporabljajo v cvetličarni za dekoracijo in je zelo, zelo upogljiva (cena palčke je okoli 10-20 centov). Na vse to skupaj pa sem nato dal termobižurko. Če bi kdo hotel še malo boljši zvok, bi bilo potrebno vse skupaj oviti v snake skin :D .

Verzijo s posrebrenimi konektorji pa sem naredil tako, da sem uporabil dve žički na masi in eno žičko za + pol. Vse to skupaj sem nato zvil v kitko. Časa za audiofilski izgled pa je zmanjkalo.

Trenutno uporabljam verzijo s posrebrenimi konektorji, se mi zdi da je še za odtenek bolj odprta kot z Neutriki, čeprav je že ta zelo, zelo dobra.
Pred tem sem uporabljal interkonekte s kabli od Uroša iz Terne (tisti za 10.- eurov/meter), razlika med TE in Terna kablom je precejšnja oz. v mojem primeru bila vredna nadgradnje.

ro-bi
Stara faca

Postby ro-bi » 26 Jan 2010, 21:28

Senca wrote: Če bi kdo hotel še malo boljši zvok, bi bilo potrebno vse skupaj oviti v snake skin :D .

A če si čez vse kable našpanam snake skin , a bi kaj profitiral?
A tisto ima snake oil že notri? ;)

Senca
Stara faca

Postby Senca » 28 Jan 2010, 11:19

ro-bi wrote:A tisto ima snake oil že notri? ;)

Snake Oil pa mora obvezno pred poslušanjem konzumirati lastnik - efekt je neverjeten!!! ;) :lol:

Vendar je potrebno paziti, tudi dobre stvari v prevelikih odmerkih, ni nujno da prinesejo samo pozitivno ... :bruhica:

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 28 Jan 2010, 14:00

Tako je, v malih količinah je zdravilo, v velikih pa strup! :mrgreen:

ro-bi
Stara faca

Postby ro-bi » 29 Jan 2010, 01:55

Senca wrote:Vendar je potrebno paziti, tudi dobre stvari v prevelikih odmerkih, ni nujno da prinesejo samo pozitivno ..

In zato sem jaz bolj redkobeseden :party

airj
Stara faca

Postby airj » 02 Feb 2010, 23:23

OK, po parih dneh uigravanja in poslušanja, verdict :D

Ma ne še najprej setup:
zvočniki veste vsi kateri so, ojačevalca Cayin S200 tranzistorska beštja z 2x150W in mali T-amp d klasa z 2x10W. Moji interkonekti 0,8mm srebna hladno valjana žica v teflonski cevki, masa in signal tesno ovita drug okoli drugega, zvočniški kabli eni noname kombinacija 1mm solid core baker in fine bakrene žičke okoli njega.. menda je nekje 3mm2 preseka. Izvor je bil Squeezebox

Cardigans - Love fool
konstatno bolj detaljni moji srebrni, sicer malenkost, ampak se sliši precej več, spremljava činele v ozadju so bolj zatemnjene na teh testnih interkonektih. bobnom in basom nism dal dosti pozornosti, ma na oko so v prednosti interkonekti od Audioex, bolj okrogli in bolj prisotni.

Sugarbabes - Too lost in you
Glede na to, da je to komad kjer niso imeli srečne roke pri uravnavanju barve zvoka, saj je glas pevk že prav pretirano svetel, da prav bode v uha, se ta kabel boljše odreže, te babnce kar lepo spravi na svoje mesto, čeprav mi je spet isti občutek, da je porezal detajle.. kompromis torej.

Eskobar feat. Heather Nova - Something new
Tle sta se mi zdela ista, srebrni so dali nekaj več na vokalih od sebe, bolj prezentni so bili, ostalo pa enako.

Moby - Why does my heart feel so bad?
Tle se je ponovila ista štorija kot pri Cardigans... moji srebrni prepustijo več detajlov skozi, bolj resolutivni, ne vem kako se izrazit.

Royksopp - What else is there
Ta babnca ki poje ta komad, ima malo tečen zvok, tko da so se tle kabli od Audioex izkazali, je zazvenelo prav lepo in dobro uravnoteženo med višjim, srednjim in nižjim področjem, po čudežu je bilo tudi detajlov enako.

Pod črto za prvi vtis, primerni bolj za svetlo zveneč sistem, in za tiste ki želijo nežnost. Konstantno so bili bolj temni in filtrirali kakšne spodrsljaje produkcije. Torej uporabo bojo imeli :) Če hoče kdo bolj detajlen opis... naj si jih sposodi in preizkusi sam :D Moje ugotovitve so ravno nasprotne od pričakovanih, pričakoval sem, da ne bojo temni, ker moji so praktično le tanka žička in tesno ovita druga okoli druge, tako da že sami po sebi predstavljajo nek filter.. pa očitno ne tako zelo dober :-)hand po drugi strani pa so od Audioex debela sredinska žička, oklop okoli nje je pa tudi finožičnat in večjega preseka.. no ja.. :)

jernejc
Uporabnik

Postby jernejc » 03 Feb 2010, 09:38

Poskusi z 0.5 srebrno žico. Bo manj zapiralo zgoraj.
I met the prettiest nurses when my wife met my girlfriends!

airj
Stara faca

Postby airj » 03 Feb 2010, 10:15

Ma dejmo malo resnosti no.. Če bi dobro prebral, bi videl, da srebrno žico imam zdaj!

jernejc
Uporabnik

Postby jernejc » 03 Feb 2010, 10:31

airj wrote:Ma ne še najprej setup:
Moji interkonekti 0,8mm srebna hladno valjana žica v teflonski cevki, masa in signal tesno ovita drug okoli drugega,

Tole sem jaz prebral...in čisto vredu razumel. :nicjasno:
Torej, moj predlog je, da poskusiš z žico enake kakovosti/materiala/proizvajalca, le debelina naj bo 0.5 mm. Če imaš možnost, poskusi še tanjšo. Razlike so očitne in na koncu se sam odločiš katera paše v tvoj sistem.

Pričakovano je, da 0.8 mm solid core žica rahlo zapira navišje tone.

LP Jernej
I met the prettiest nurses when my wife met my girlfriends!

Return to “Kabli”