PC - Audio meritve

Računalnik kot izvor zvoka...
softspeaker
Site Admin

Re: PC - Audio meritve

Postby softspeaker » 01 Jan 2013, 17:22

How To: Loudspeaker Frequency Response Measurement

http://mike.seddon.ca/images/audio/howt ... inimum.png

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 19 Jan 2013, 19:13

mico
Uporabnik

Postby mico » 18 Mar 2013, 02:13

Pozdravljeni !

http://www.youtube.com/watch?v=WGmOBi2Fktc

Ko sem gledal ta video se mi je zaluštalo, da bi MERIL kaj pride iz mojih zvočnikov v povezavi z sobo.
Preko ebaya sem kupil m audio fast track pro USB zvočno kartic ter kondenzatorski mikrofon behringer ECM8000.
Program Room EQ Wizard pa je na njihovem forumu free.(kjer je na voljo tudi vsa podpora) :super:

Zadeva deluje tako dobro, da bi zdaj kar sam najrajši naredil kakšen par OB zvočnikov namesto, da sestavljam diy gotov komlet.(Trenutno poslušam visaton Aria diy komplet.)

Po kar nekaj časa in brskanja po netu sem odkril, da tudi slovenska DIY scena živi :zmaga: a je žal tako velika kot Slovenija. Je pa po moje bolj pomembna kvaliteta kot pa kvantiteta!!!

Ima Še kdo izkušnje s tem programom ?

L.P. Mico

DIYFREAK
Stara faca

Postby DIYFREAK » 18 Mar 2013, 23:08

Jaz ne :nicjasno:

_ID_
Nov uporabnik

Postby _ID_ » 19 Mar 2013, 00:09

Jaz sem delal s tem programom meritve Ko smo si urejalo prostor za vaje z bandom. S programom dobiš neko splošno zvočno sliko. Ponavadi se delajo meritve pred in po obdelavi sobe(lahko tudi vmes) na v naprej določenih in vedno istih točkah v prostoru. Če mikrofon ob meritvi ne postaviš na točno isto mesto boš dobil napačne rezultate. Poskusi izmeriti prostor v eni točki, nato pa mikrofon prestavi za pol metra in spet izmeri- primerjaj grafa :shock:

Ni to program s katerim bi dobil referenčne rezultate, je pa super pripomoček, ki ti pokaže v katero smer greš!

mico
Uporabnik

Postby mico » 19 Mar 2013, 00:44

Se pravi, da mogoče REW le ni primeren program za razvijanje zvočnika čeprav ima ogromno funkcij tudi merjenje impedence ipd...

Mogoče bi moral na tem mestu kaj napisat kdo , ki dobro obvlada ARTo ali kak drugi program in bi oba primerjal. Mislim pa ,da tudi mene čaka to delo , da prečekiram vse te navedene programe. Room EQ Wiz. sem se lotil, ker ima zelo dobro podporo v obliki foruma in dobiš odgovor praktično v par urah .
REW se mi zdi trudi kar enostaven za uporabo.

Pri meni je pa z postavitvijo mikrofona tako, da tudi par cm spremembe pozicije da drugačen rezultat, kar pa se mi zdi čisto normalno saj se s tem spremenijo tudi razdalje od zvočnika in razdalje od sten in vseh površin ki vplivajo na končni rezultat.(v mislih imam meritve farfield)

Ali sem morda v zmoti? :)

Return to “PC Audio”