DAC Cirrus Logic CS4397 + CS8416

Samogradnja in modificiranje DAC-ov...
ro-bi
Stara faca

DAC Cirrus Logic CS4397 + CS8416

Postby ro-bi » 15 Mar 2009, 01:54

Opisal bom obdelavo DAC-a , kupljenega na EBAY-u za drobiž, ki pa na koncu da od sebe hudiča in pol.
Prvo link, kjer sem zasledil poseg v ta DAC:

http://www.lampizator.eu/LAMPIZATOR/LAM ... zator.html

Glavna fora vsega je, da dobiš za smešno ceno oba čipa z napajanjem in periferijo, torej delujoč komplet. V evropi sama čipa staneta toliko!!

V osnovi komplet špila za silo, zelo za silo! To je slabše od "normalnega" CDPja, ki je v mojem primeru ROTEL BX-965LE.
Sam sem na plati prvo odstranil neprimerne elemente, potem pa gor lotal boljše. Gre za kondenzatorje, ki so na originalu podhranjeni, neprimerni ali nekvalitetni.
Odločil sem se za komplet OS-CON elektrolite, by pass sem delal z WIMA MKP. Na napajalnem delu sem uporabil klasiko , nabavljeno v HTE, le z nekajkratno kapacitivnostjo.
Digitalni vhod sem povezal preko multilayer kondenzatorja, ki mi je med testi pokazal največji potencial. Na to mesto večina DIYerjev lota obično keramiko, ki pa je na mojem sistemu pokazala grobost na visokotonskem področju in manjšo resolucijo, kot pa multilayer.
Analogni del DAC-a sem enostavno odklopil in nima napajanja, signal sem vzel direktno iz DACa in potem preko odličnih OBBLIGATO 2,2 uF speljal na činče.
V isto ohišje sem zmontiral tudi napajalnik za SQUEEZE box, ker se mi je zdelo praktično uporabit 5V napajalnik za oba, prav tako je bil glavni namen DAC uporabiti v navezi z SQUEEZEjem, ki je postal glavni predvajalnik v mojem sistemu.

Rezultat?
Prvo, kar sem opazil, je bila odlično prikazana postavitev v prostor! Instrumet ali vokal- točno tam, točno tak, kot mora biti, brez vsake "minizmede" okrog. Širina je v osnovi ostala enaka, globina je pa sedaj pri nekaterih posnetkih zame presenetljiva.
Tudi "plastnost" po globini je dosti bolje razločna.
V celoti je zvok pridobil na "šusu" ali energiji, bas je postal manj doneč, a globlji.
Srednjetonsko področje je pridobilo tista "jajca", predvsem z zamenjavo napajalnega dela na DACu se je poznala sprememba.
Visokotonski del je pridobil na resoluciji, a kljub temu je predvajan neutrujajoče, nevsiljivo, prijetno.
Najverjetneje je možno to napravico pripeljati še višje, a jaz sem z rezultatom zelo zadovoljen :)
Če je kdo od članov foruma delal kaj v tej smeri, se priporočam za opis izkušenj!

Slika 1- ploščica, očiščena nepotrebne navlake:

RBI_0882 copy.jpg

Slika 2- odvečna šara:

RBI_0883.jpg

Gotov izdelek:

DSCF0002 copy.jpg

softspeaker
Site Admin

Re: DAC Cirrus Logic CS4397 + CS8416

Postby softspeaker » 22 Mar 2009, 11:03

Lahko pritrdim Robiju, vse kar je napisal drži, ker sem slišal pri njemu. Dodal bi samo še to, da je bila zračnost tega DAC-a v primerjavi z Rotel-solo, veliko večja, mnogo bolj razločna globina posnetka, ampak pri tem je bila mogoče teža inštrumentov malenkost manjša. Mislim, da ta DAC za ta denar mnogo ponuja.

Return to “DAC”