Pure Class A

Cevni, tranzistorski, hibridni...
drago65
Uporabnik

Re: Pure Class A

Postby drago65 » 17 Apr 2014, 22:58

:yeah:

drago65
Uporabnik

Postby drago65 » 17 Apr 2014, 23:02

ro-bi wrote:P.s.
Da lahko poganja nizkoomske zvočnike, mora imeti prilagojen trafo za to- in potem jih lahko poganja vsak lampaš

ja tam sem pozabil napisat ,da je napajalnik posebej v svoji kišti..... 8-)

softspeaker
Site Admin

Postby softspeaker » 18 Apr 2014, 09:28

In kako to dela? Moč? Zvok?

ro-bi
Stara faca

Postby ro-bi » 18 Apr 2014, 12:53

To tudi mene zanima.Ni pomembno, da žene 2ohm zvočnike, ampak- KAKO špila?

drago65
Uporabnik

Postby drago65 » 18 Apr 2014, 18:40

sem slišal,da je bila na nekje na štajerskem seansa....poslušanje z odprtimi usti ....okoli 6 ur....tudi nekaj whiskeya je steklo in da je bilo navdušenje veliko....povprašanje je bilo veliko ..kot ponavadi na slovenskem....
koliko tega se bo realiziralo bomo videli.....
ker cena teh ojačevalcev pač ni majhna...

mimgrede...kar (ta pravi stručkoti-lampizator in njemu podobni ) sčarajo... igra kot mora -že nekaj časa po vsem svetu... :zmaga:

drago65
Uporabnik

Postby drago65 » 18 Apr 2014, 20:30

ro-bi wrote:Nekaj mi še ni čisto jasno- g. Nekdo je naredil ojačevalec, po načrtih Šušurina in zdaj ga bo prodajal?
A je to sploh dovoljeno (še kje drugje, kot pri nas)?

načrt je v javnosti....vsaj osnovni...tako kot razni gaincloni....če se pa kdo še malce spozna in zadevo sfrizira je pa to tako in tako poznano ali ne?
ro-bi ..brez zamere prosim...ti si mojster ..a moraš priznat,da najbrž obstajajo še boljši mojstri od tebe.. :crazy:

drago65
Uporabnik

Postby drago65 » 18 Apr 2014, 20:48

ro-bi wrote:Ponavadi so načrti na netu slabi, ker skrivnosti vsak avtor zadrži za sebe. Jaz sem na tak način naredil preamp od PASS-a - ta dela super in pa končno, po teh načrtih:
http://sound.westhost.com/project3a.htm ta pa ne dela dobro. Saj špila, ampak proti kasnejšim končnim stopnjam, ki sem jih delal sam, je tisto žalost, mrtva priroda.
Gainclon je pa tako enostaven po shemi, da so vse variacije na netu in je težko naredit kaj novega- jaz sem tam kar nekaj čaral in je notri par elementov, ki so "zrastli" na mojem zeljniku.
Sem zagovornik, da se informacije išče po spletu, tudi me ne gane , če si kdo za doma skopira kak dizajn. Da bi pa kopije prodajal? To delajo kitajci...
Da pa obstajajo večji mojstri od mene, pa ne dvomim in nikoli nisem. Jih je ogromno, ogromno, tudi v sloveniji.

no vidiš ...osnovni načrti so slabi ..se strinjava....vsi iščemo informacije po netu-logično....
a če se človek res spozna na stvari marsikaj pogrunta in dogradi.....a je mrcina tvoje avtorsko delo ,si ga patentiral? ali si kje na netu pobral osnovo? pa jih tudi prodajaš...ne dlakocepimo dalje..brez veze...a se strinjaš? :yeah:

drago65
Uporabnik

Postby drago65 » 18 Apr 2014, 21:20

ro-bi wrote:še tole in zaključim- vse je izpadlo, kot da tekmujeva, kdo ima večjega, le s to razliko, da sem jaz svojega dal na pult , ti pa od znanca ;)

škoda....kot ponavadi si moje prispevke vzel kot napad nase....škoda...res..

drago65
Uporabnik

Postby drago65 » 18 Apr 2014, 21:38

ro-bi ...jaz nisem nič,noben mojster...sem navaden šoferček busa ...ki se ti bo za vedno umaknil....škoda ,ker sem sploh še kaj spet napisal na tem forumu...moja napaka...

ro-bi
Stara faca

Postby ro-bi » 18 Apr 2014, 21:46

Sem zbrisal vse, napisal ne bom več nič. Ti komot piši dalje, jaz pa ti ne bom komentiral, pa sva zmenjena.

Tudi jas sem preprost človek in nimam rad špetirja.
Morda bi pa morala 1x spit pivo in se malo pomenit, da zgladiva nesporazume?

Return to “Ojačevalci”